مشکلات یخچال سامسونگ

مشکلات یخچال سامسونگ
5/5 - (2 امتیاز)

مشکلات یخچال سامسونگ، اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که رایج ترین مشکلات یخچال سامسونگ چیست؟ خوب، شما به جای درست آمده اید. چندین موضوع وجود دارد که نیاز به توجه شما دارد.

مشکلات یخچال سامسونگ

سامسونگ یک برند درجه یک در صنعت لوازم خانگی است. اما اخیراً خریداران آنها با مشکلات مختلفی روبرو هستند. بنابراین، قبل از اینکه روی این برند حساب کنید، باید مشکلات یخچال سامسونگ را بررسی کنید تا از ایجاد مزاحمت جلوگیری کنید.

لیست 5 مشکل یخچال سامسونگ

برای آشنایی با تمام مشکلات یخچال های سامسونگ و نحوه عیب یابی آنها به خواندن ادامه دهید.

1. یخ ساز یخچال سامسونگ کار نمی کند

سامسونگ ظاهراً درگیر یک نبرد حقوقی بر سر یخ سازهای بی کیفیت خود است. بسیاری از صاحبان خانه ها با کیفیت یخ سازها مشکل دارند و در انجمن های مصرف کنندگان و نظرسنجی های رسانه های اجتماعی از آن شکایت کرده اند.

در اینجا مشکلات یخ ساز زیر توسط مالکان گزارش شده است.

 • نشت آب از زیر سینی های یخچال سامسونگ
 • کریستال‌های یخ، چکیدن قطرات آب در زیر یخساز تشکیل می‌شوند.
 • یخساز گیر کرده و به سختی جدا می‌شوند، احتمالاً در نتیجه گرفتگی لوله های یخساز که بیش از حد یخ زده است این در حالی هست که در برخی موارد اصلا یخ نمی زند و صاحبان خانه باید خودشان یخ اضافی را در یخچال قرار دهند.
 • یخچال سامسونگ به هیچ وجه یخ زدایی نمی کند. یخ سازها در قالب‌های بزرگ یخ منجمد می سازند. برخی از صاحبان خانه ها از بخارشوی یا سشوار برای آب کردن یخ ساز یخچال سامسونگ استفاده می کنند.

2. فساد مواد غذایی به دلیل یکنواخت نبودن دما

در کنار سایر مشکلات رایج یخچال سامسونگ، میتوان از یخچال های سامسونگ یکنواخت نبودن سردی دما باعث بد شدن نام این برند شده اند. ترموستات یخچال سامسونگ که وظیفه کنترل دما را دارد زود به زود خراب می شود.

بنابراین، متغییر بودن دما در یخچال فریزر سامسونگ این پتانسیل را دارد که غذای شما را درون دستگاه خراب کند. نگهداری مواد غذایی در دمای بالای 40 درجه فارنهایت خطر آلودگی مواد غذایی را در بر دارد.

چگونه می توانید بررسی کنید که یخچال شما دما و خنکی لازم را دارد؟

اگر از خنکی یخچال مطمئن نیستید، باید کارهای زیر را انجام دهید تا مواد غذایی خود را از رشد باکتری های خطرناک که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند، حفظ کنید.

 • کنترل دمپر هوا را بررسی کنید. اگر دمپر یخچال شکسته است آن را تعویض کنید زیرا هوای گرم زیادی وارد یخچال می شود و باعث ایجاد رطوبت و در نهایت یخ زدن بیش از حد یخچال می شود.
 • ترمیستور را با استفاده از مولتی متر بررسی کنید. مقاومت ترمیستور باید همراه با دمای یخچال تغییر کند. اگر اینطور نیست، ترمیستور را تعویض کنید، زیرا فن و کمپرسور را فرا می‌گیرد و باعث می‌شود یخچال خیلی سرد شود تا مواد غذایی داخل یخچال منجمد شوند.
 • برد کنترل دما را از نظر نقاط لحیم کاری آسیب دیده بررسی کنید. اگر برد آسیب دیده یا سوخته است، باید آن را تعویض کنید.
 • ترموستات کنترل دما را از پایین ترین تا بالاترین نقطه بررسی کنید و منتظر صدای شبیه کلیک باشید. اگر صدای کلیک شنیده نمی شود، از یک مولتی متر برای تست ثبات ترموستات استفاده کنید. در صورت عدم ثبات دما آن را تعویض کنید.

3. یخچال سامسونگ یخ زدایی نمی کند

عدم یخ زدایی دستگاه باعث ناراحتی و ایجاد مشکل زیادی در بین خریداران یخچال سامسونگ شده است. بسیاری از کاربران ادعا کرده اند که یخچال آنها اصلا یخ زدایی نمی کند.

آنها مجبورند از گرما برای ذوب کردن یخ منجمد تشکیل شده روی کویل های اواپراتور استفاده کنند، که مسئول گردش هوای سرد در یخچال سامسونگ هستند.

اگر مجموعه یخ زدایی یخچال سامسونگ به درستی کار نکند، یخ زدگی بیش از حد روی سیم پیچ های ایجاد می شود و جریان هوا را محدود می کند که باعث می شود یخچال سامسونگ خنک نکند.

چرا یخچال سامسونگ یخ زدایی نمی کند ؟

هیتر المنت یخچال را با یک مولتی متر بررسی کنید تا ببینید آیا گرمای کافی به کویل های اواپراتور برای ذوب شدن یخ جمع شده می دهد یا خیر. اگر جایگزین آن نشود

4. یخچال سامسونگ خنک نمی شود

این یکی دیگر از مشکلات یخچال سامسونگ است. بسیاری از مصرف کنندگان از خرابی فن اواپراتور و خرابی کمپرسور شکایت داشتند که در نهایت منجر به خنک نکردن یخچال سامسونگ می شود.

دلیل سرد نشدن یخچال سامسونگ به شرح زیر است:

 • یخ زدگی روی سیم پیچ های اواپراتور ایجاد می شود
 • فن اواپراتور یخ زد
 • هیتر یخ زدایی کار نمی کند
 • سنسور دما یا ترمیستور معیوب است
 • خرابی ترموستات یخ زدایی

5. مشکلات یخچال درب فرانسوی سامسونگ

یخچال فریزر درب فرانسوی سامسونگ نقدهای منفی زیادی از سوی کاربران دریافت کرده است.

اگر به تازگی آخرین مدل یخچال در فرانسوی سامسونگ را خریداری کرده اید، برای شما آرزوی موفقیت داریم زیرا این هیجان زیاد دوام نخواهد آورد.

یخچال های درب فرانسوی به گفته خریداران کمتر از 1 سال ماندگاری دارند حتی گاهی پس از 6 ماه استفاده، برخی از خریدارن دستگاه گزارش داده اند که یخچال آنها از بین رفته است.

موارد زیر رایج ترین مشکلات یخچال  درب فرانسوی سامسونگ هستند:

 • نشتی آب یخچال
 • یخ ساز خراب
 • نوسان دما
 • درهای نامناسب
 • یخچال صدای بلندی می دهد
 • برای طول عمر مورد اعتماد نیست

نتیجه:
در این مقاله اصفهان تعمیر، ما رایج ترین مشکلات یخچال سامسونگ را مورد بحث قرار داده ایم تا به شما در رفع آنها کمک کنیم.

بدون شک سامسونگ یکی از معتبرترین برندهای لوازم خانگی است. بسیاری از خریداران سامسونگ در انجمن های مختلف مشتریان، به ویژه در مورد یخچال های درب فرانسوی، از تعدادی از مسائل شکایت کرده اند.

اگر قبلاً یخچال سامسونگ خریداری کرده اید و با آن مشکل دارید. در این صورت، باید با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید تا خدماتی را برای کمک به شما در حل مشکل درخواست کنید.

برای تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان می توانید با ما همراه شوید.

منبع: worstbrands.com/samsung-refrigerator-problems

مشکلات یخچال سامسونگ چیست؟

یخچال های سامسونگ تعدادی از مشکلات گزارش شده توسط کاربران خود به خصوص در مدل های درب فرانسوی مانند نشتی آب، نامرتب بودن درب ها، صداهای بلند، دمای نامناسب و عملکرد نامناسب یخ ساز دارند. در سال 2017، شکایتی علیه سامسونگ به دلیل ساخت یخ سازهای نامرغوب مطرح شد.

عمر یخچال های سامسونگ چقدر است؟

به طور متوسط، یک یخچال سامسونگ می تواند تا 15 سال عمر کند. پس از آن، شروع به افزایش هزینه تعمیر شما می کند. با این حال، طول عمر به شدت به نحوه نگهداری آن بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.