علت برفک زدن یخچال یخساران

4.3/5 - (3 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال یخساران را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال یخساران دارین و یخچال یخساران شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال یخساران

برفک زدن در یخچال‌ یخساران، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های یخساران دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال یخساران شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر یخساران را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ یخساران نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک یخساران را یا علت برفک زدن یخچال یخساران بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر یخساران وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال یخساران راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

چرا یخچال‌ یخساران برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال یخساران که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال یخساران هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر یخساران در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال یخساران می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال یخساران باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال یخساران سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال یخساران می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال یخساران

دلایل برفک زدن یخچال یخساران را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست یخساران خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال یخساران

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال یخساران، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال یخساران مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال یخساران باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال یخساران خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال یخساران که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر یخساران است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال یخساران شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال یخساران می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال یخساران می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال یخساران است.

خراب شدن ترموستات یخساران

ترموستات یخچال یخساران نقش مهمی در رساندن دمای یخچال یخساران به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال یخساران فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال یخساران را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر یخساران 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال یخساران

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال یخساران شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر یخساران خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال یخساران خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر یخساران می باشد و یخچال یخساران شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر یخساران را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال یخساران

علت برفک زدن یخچال بدون برفک یخساران را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.