آژانس تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان تعمیر

علت برفک زدن یخچال سیلوان

لیست محتوای این نوشته

4.3/5 - (3 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال سیلوان را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال سیلوان دارین و یخچال سیلوان شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال سیلوان

برفک زدن در یخچال‌ سیلوان، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های سیلوان دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال سیلوان شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر سیلوان را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ سیلوان نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک سیلوان را یا علت برفک زدن یخچال سیلوان بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر سیلوان وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال سیلوان راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

چرا یخچال‌ سیلوان برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال سیلوان که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال سیلوان هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر سیلوان در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال سیلوان می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال سیلوان باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال سیلوان سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال سیلوان می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال سیلوان

دلایل برفک زدن یخچال سیلوان را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست سیلوان خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال سیلوان

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال سیلوان، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال سیلوان مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال سیلوان باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال سیلوان خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال سیلوان که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر سیلوان است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال سیلوان شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال سیلوان می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال سیلوان می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال سیلوان است.

علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک

خراب شدن ترموستات سیلوان

ترموستات یخچال سیلوان نقش مهمی در رساندن دمای یخچال سیلوان به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال سیلوان فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال سیلوان را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر سیلوان 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال سیلوان

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال سیلوان شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر سیلوان خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال سیلوان خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر سیلوان می باشد و یخچال سیلوان شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر سیلوان را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال سیلوان

  • برفک یخچال چگونه درست میشود
  • سیستم برفک زدایی یخچال
  • چرا کف فریزر یخ میزند

علت برفک زدن یخچال بدون برفک سیلوان

علت برفک زدن یخچال بدون برفک سیلوان را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

علت برفک زدن یخچال سیلوان چیست؟

از جمله مشکلاتی که ممکن است هر خانواده ایی دارد مشکل برفک زدن یخچال سیلوان است که در اینجا به آن اشاره کرده ایم.

دلیل یخ زدن داخل یخچال فریزر سیلوان چیست ؟

دلیل یخ زدن یخچال فریزر سیلوان را در این مقاله برای شما شرح دادیم که بدانید در این مواقع چگونه می توانید مشکل خود را حل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستگاه شما ثبت شد تکنسین در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت