آژانس تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان تعمیر

ارور یا خطای OE در لباسشویی ال جی LG

ارور یا خطای OE در لباسشویی ال جی LG

لیست محتوای این نوشته

4.5/5 - (8 امتیاز)

ارور OE ماشین لباسشویی ال جی LG را در این مقاله برای شما بررسی میکنیم. این ارور یا خطا گاها ممکن است بر روی دستگاه شما پدیدار شود از این رو به بررسی این ارور OE یا خطای OE لباسشویی ال جی LG می پردازیم.

ارور یا خطای OE در لباسشویی ال جی LG

اغلب ماشین لباسشویی ال جی در وسط شستشو خطای OE را نمایش می دهند. که این خطا ناخوشایند است: چون مخزن پر از آب و لباس است و دستگاه متوقف می شود و کد خطای OE روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود. همچنین، این خطا ممکن است روی نمایشگر در مرحله آبکشی رخ دهد.

خطای OE در لباسشویی ال جی به چه معناست؟

ارور 0E در مورد مشکل تخلیه آب را بیان می کند. سیستم به پمپ تخلیه سیگنال می دهد تا آب را از مخزن خارج کند. اگر در عرض 5 دقیقه تخلیه صورت نگرفت و دستگاه پر از آب ماند، کار متوقف می شود و خطا رخ می دهد.

دلیل ارور OE ؟


قبل از رفع مشکل، باید دلیل آن را پیدا کنید:

 • مسدود شدن شلنگ تخلیه
 • گرفتگی سیستم فاضلاب.
 • خرابی پرشر سوپیچ
 • خرابی پمپ تخلیه
 • خرابی برد کنترل

 • اما برای جدا کردن ماشین لباسشویی ال جی عجله نکنید، ابتدا سیستم های موجود را بررسی کنید.
ارور OE در لباسشویی ال جی LG

راح حل ارور OE LG

قبل از آزمایش، آب ماشین لباسشویی ال جی را تخلیه کنید و لباس های شسته شده را از مخزن خارج کنید. سپس:

 • سالم بودن شیلنگ تخلیه را ارزیابی کنید. شاید آشغال یا لباس کوچک درون قسمت تخلیه قرار گرفته شده باشد یا شلنگ خمیده شده باشد. شما به راحتی می توانید این مشکل را در خانه حل نمایید.
 • اغلب یک انسداد در واحد اتصال شلنگ تخلیه با فاضلاب تشکیل می شود. تمیز کردن محل گرفتگی ضروری است.
 • گرفتگی فیلتر تخلیه، بهتر است تحت فشار آب بشویید.
 • شاید خرابی در قسمت برد الکترونیک وجود داشته باشد. برای رفع خطای OE، ماشین لباسشویی ال جی را به مدت 15-20 دقیقه خاموش کنید.

علت خطا

در صورتی که تمام تلاش های شما به نتیجه نرسید، شروع به جستجو برای علت خرابی کنید.صفحه نمایش دستگاه به دلایل زیر این ارور را نشان می دهد:

 1. ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند و خطا را صادر می کند. شاید پمپ تخلیه سوخته که فقط تعویض پمپ مشکل را حل می کند.
 2. ماشین لباسشویی وسط شستشو می ایستد و ارور می دهد. پس از تخلیه دستی آب، دیگرلباسشویی ال جی کار نمی کند. این نشان دهنده مشکل در سنسور آب است. اگر در لوله گرفتگی وجود دارد، می توانید آن را تمیز کنید. اگر این موارد مشکل ندارد، باید سوئیچ فشار را تعویض کنید.
 3. برنامه در حین شستشو متوقف می شود. پس از تخلیه دستی، ماشین لباسشویی ال جی شروع به شستشو می کند و دوباره قطع می شود و کد خطا را نشان می دهد. احتمالاً در نازل یا پمپ چیزی باعث مسدود شدن برای تلخیه شده است. شلنگ و دریچه تخلیه را باز کنید ببینید چیزی جلوی تخلیه آب را گرفته است یا خیر.
 4. اگر برد الکترونیک خراب شده باشد، دستگاه ال‌جی آب را تخلیه نمی‌کند و کد خطا نمایش داده می شود. در این حالت باید برد الکترونیک کنترلر را تعویض کنید.

پس از بررسی شیلنگ تخلیه، یک بار با برنامه SPIN ONLY بگزارید دستگاه کار کند تا ببینید آیا مشکل تخلیه حل شده است یا خیر.

 1. POWER را فشار دهید تا واشر روشن شود.
 2. کلید SPECIAL USE را فشار دهید تا زمانی که SPIN ONLY روشن شود.
 3. دکمه START/PAUSE را فشار دهید تا چرخه شروع شود.
 4. دستگاه باید چرخه SPIN ONLY را شروع کند و سعی کند آب باقیمانده داخل دستگاه را تخلیه کند.

مواردی که در بالا ذکر شد را انجام دهید در صورت رفع نشدن به تعمیرکار لباسشویی ال جی تماس بگیرین.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

لازم به ذکر است اگر تخصص فنی ندارید دست به دستگاه نزنید و حتما به تعمیرکار حرفه ای لباسشویی ال جی LG دستگاه را بسپارید تا مشکل شما بیشتر نشود.

نتیجه‌گیری در مورد ارور ماشین لباسشویی ال جی LG

اگر در لباسشویی ال جی LG شما کد که متشکل از حروف انگلیسی می باشد نمایش داده می شود به معنی مشکلی در دستگاه شما می باشد که حتما باید رفع شود.

همانگونه که در بالانیز ذکر شد خطا ویا ارور نشان دهنده وجود ایرادی در ماشین لباسشویی ال جی LG شما می باشد. شما باید ارورُ کد یا خطا را رفع نمایید تا بتوانید به بهترین نحو از دستگاه خود استفاده کنید.

لیست ارور و خطای لباسشویی ال جی LG

نکته: هر گونه تشخیص اشتباه در خطای OE لباسشویی ال جی LG علاوه بر اینکه مشکل دستگاه شما حل نخواهد شد بلکه باعث ضربه زدن به قسمتهای دیگر نیز ممکن خواهد شد. در صورت رفع نشدن دستگاه حتما با تعمیرکار لباسشویی ال جیُ مشورت بگیرین.

ارور یا خطا در لباسشویی ال جی LG چیست؟

برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی ال جی LG حکم مغز و هوش لباسشویی را دارا می باشد. وجود سنسور های زیاد می تواند مشکل دستگاه شما را تشخیص دهد

ارور OE ماشین لباسشویی ال جی LG به چه دلیلی است؟

ارور OE لباسشویی ال جی LG را به اینجا برای شما توضیح دادیم که دلیل این خطا چیست و راه حل بر طرف کرد آن به چه نحوی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستگاه شما ثبت شد تکنسین در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت