آژانس تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان تعمیر

علت سرد نکردن یخچال سینجر

علت سرد نکردن یخچال

لیست محتوای این نوشته

4.6/5 - (5 امتیاز)

علت سرد نکردن یخچال سینجر یکی از مشکلاتی می باشد که اکثر خانواده هایی که یخچال سینجر دارند هر چند مدت یکبار به آن برخورد میکنند که در این مقاله به این مطلب می پردازیم.

این مشکل به این صورت است که یخچال سینجر عالی دارد خنک میکند اما فریزر سینجر گرم است و یا برعکس آن که فریزر سینجر مثل ساعت کار میکند و یخچال سینجر انگار کویر لوت می باشد.

بیشتر بخوانید: رده بندی یخچال های ایرانی

علت سرد نکردن یخچال سینجر

علت سرد نکردن یخچال سینجر : یخچال سینجر و یا فریزر سینجر یکی از وسایلی هستند که خرابی آن استرس به خانم خانواده میاندازد.

چون وسایل درون یخچال سینجر هر لحظه با گرم شدن بیشتر، یخش آب میشود و مواد غذایی رو به خرابی می رود.

در همین حال خانم خونه به تکاپو می افته تا مشکل یخچال فریزر سینجر خود را بر طرف کنه . به اصطلاح تعمیرکار یخچال فریزر سینجر تماس برقرار کنه.

یخچال سینجر گرمه فریزر سینجر سرد

از این رو ما بنا کردیم این مقاله خوب را راجب یخچال سینجر گرمه فریزر سینجر  رو بنویسیم تا شما را دراین مواقع راهنمایی کند.

با ما تا پایان این مقاله یخچال فریزر سینجر همراه باشید.

بیشتر بخوانید : راههای تشخیص سوختن موتور

علت گرم شدن داخل یخچال سینجر یا فریزر سینجر چیست؟

هنگامی که یک بخش یخچال سینجر  – فریزر سینجر درست کار نمی‌کند، اولین چیزی که از ذهنمان عبور میکند خراب شدن و نیاز به تعمیر پیدا کردن یکی از قطعات است.

که این فکر کاملا میتواند درست باشد و یا شایدم یک مساله خیلی ساده باعث بروز جنین مشکلی شده است

در مدل های یخچال متفاوت می توانید این اتفاق بیوفتد:

 • در یخچال تک سینجر، کل یخچال یا کل فریزر گرم شده است
 • در یخچال کمبی یا بالا پایین:
 • یخچال سینجر گرمه فریزر سرد
 • فریزر سینجر گرمه یخچال سینجر سرد 

شاید برایتان جالب باشد اما دمای یخچال فریزر سینجر باید مرتبا با تغییر فصول تنظیم شود.

تنظیم درجه دمای یخچال سینجر یا فریزر سینجر به مشکل خورده

شاید برایتان جالب باشد اما دمای یخچال فریزر سینجر باید مرتبا با تغییر فصول تنظیم شود بدین ترتیب که در زمستان درجه دمای 3 یا 4 درجه برای یخچال سینجر در نظر بگیرید و این درجه را در تابستان 1 یا 2 درجه‌ی سانتی‌گرا قرار دهید.

پر بودن بیش از حد یخچال سینجر 

پر بودن تا خرخره یکی از مسایلی است که باعث میشه دمای درون یخچال سینجر گرم بشه  تا هوای سرد کمتری توانایی تولیدش باشد و یا راه تحرک هوا و هواسازی خنک را مسدود کرده باشد که نگزارد یخچال سینجر بی نوا نفسی چاق کند.

لطفا دریچه های تنفسی یخچال سینجر بی نوا را را باز کنید تا مشکل یخچال سینجر گرمه فریزر سینجر سرد حل شود. گاهی مخصوصا نو عروسان عزیز در یک اشپزخانه کوچک اندازه یه فروشگاه با 50 سال سابقه جهیزیه می اورند در یه اشپزخانه 2 در 2 اونم در این گرانی .

یا انقدر این دور یخچال سینجر یا فریزر سینجر عزیز رو پر میکنند که دستگاه نمیتواند نفس بکشد. یه یاد داشته باشید که فاصله یخچال با دیوار و وسایل اطراف ده سانتی متر باشد.

علت گرم شدن یخچال
علت گرم شدن یخچال

خرابی لاستیک درِ یخچال فریزر سینجر

لاستیک دور در یخچال سینجر اگر خوب نچسبه باعث بیرون رفتن سرما و امدن گرما داخل یخچال سینجر میشه اینه این لاستیک وقتی خراب شد باید عوضش کرد .

برای تست یه کاغذ بین اهن ربا و در  بزارین و در را ببنید کاغذ رو بکشید این کاغذ باید با اصطحکاک بیرون بیاد.

مشکل فنی علت خنک نشدن یخچال سینجر

علت خنک نشدن یخچال سینجر را شرح میدهیم در صورتی که همه موارد بالا برای یخچال سینجر شما درست بود یکی از موارد زیر  شما خراب می باشد

 • المنت اواپراتور
 • فن اواپراتور
 • دمپر یخچال سینجر
 • سنسور
 • برد کنترل دما فریزر سینجر
 • قطعات دیفراست
 • برد الکترونیکی اصلی

در ادامه مقاله با بعضی از مشکلات که در این قطعات رخ میدهد صحبت خواهیم

علائم نیم سوز شدن موتور یخچال

علت گرم شدن یخچال سینجر

علت گرم شدن یخچال سینجر میتواند خرابی یکی از قطعات فنی دستگاه میتواند این اشکا را پیش بیاورد برای این موارد نیاز به یک تعمیرکار یخچال می باشید.

المنت اواپراتور:

کار المنت یا هیتر اواپراتور یخ‌زدایی اواپراتور است اگر این المنت مشکلی براش پیش بیاد دیگه یخ‌زدایی  انجام نمیشه و بدین صورت که پره‌های فن اواپراتور یخ می‌زند،  و تهش هوای سرد وارد اواپراتور نمیشه!

در اخر فریزر سینجر خنک می‌شود اما دمای یخچال سینجر بالا می‌رود ( علت خنک نشدن یخچال سینجر ).

فن اواپراتور :

یه وقتایی مورد پیدا کردن فن اواپراتور علت گرم بودن داخل یخچال سینجر فریزر سینجر ( علت گرم بودن داخل یخچال سینجر می باشد. در صورت که این قطعه معیوب شود ، با وجود اینکه سرما به داخل میاد  ولی به دلیل کار نکردن فن یخچال سینجر ، سرما به داخل یخچال سینجر نفوذ پیدا نمیکنه.

دمپر

یکی دیگر از قطعات مکانیکی دمپر است که یخچال سینجر های ساید بای ساید این مورد رو ندارند .

اگر دمپر دچار مشکل بشه  ، برودت از فریزر سینجر به یخچال سینجر منتقل نمیشه در نتیجه قسمت یخچال سینجر اصلاً خنک نمی شود علت گرم بودن داخل یخچال سینجر .

سنسور یخچال سینجر:

وظیفه سنسور اینه  دمای یخچال سینجر را اندازه می‌گیرد و این اطلاعات درجه هوای را به‌صورت به برد اصلی می‌فرستد مثل جاری میمونه که خبرها رو سریع به اون جاری میده.

اگر سنسور یخچال سینجر فریزر سینجر ایرادی پیدا کند و سیگنالی نفرستد یخچال سینجر و یا فریزر سینجر شروع به گرم شدن می‌کند.

برد کنترل دما:

گاهی مواقع هم اشکال در برد کنترل دما یخچال سینجر فریزر سینجر باعث یخچال سینجر گرمه فریزر سینجر سرد یا فریزر سینجر سرده یخچال سینجر گرم می شود. برد کنترل دما در یخچال سینجر فریزر سینجر مسئول وظیفه ارسال ولتاژ به موتور فن و کمپرسور یخچال سینجررا به عهده داره.

اگر که این برد دچار مشکل بشه  ولتاژ لازم به کمپرسور یا موتور نمی رسه . در نتیجه یخچال سینجر خنک نمیکند و علت گرم بودن داخل یخچال سینجر می باشد.

برد الکترونیکی یخچال سینجر :

اصلی ترین قطعه الکترونیکی یخچال سینجر و یا هر وسیله دیگر برد الکترونیکی می باشد که تمام عملکرد ها و روابط رو کنترل میکند .

یکی از این عملکردها که همیشه چک می شود تنظیم تغییرات دمایی یخچال سینجر فریزر سینجر است. بنابراین اگر برد اصلی خراب شود  تنظیمات دمایی و گرم شدن یخچال سینجر بهم می ریزد.

تعمیر یخچال سامسونگ

چرا فریزر سینجر یخ نمی‌زند؟

چرا فریزر سینجر یخ نمی زند یکی دیگر از سوالات شماست اگر یخچال سینجر تان به اندازه‌ی خوبی خنک می باشد اما چرا فریزر سینجر سرد نمی کند؟

جواب این است همش تقصیره تنظیم نبودن دمای فریزر سینجراست که این مشکل ایجاد کرده است.

حتما باید در نظر بگیرید که دمای 20- تا 17- درجه‌ی سانتی‌گراد دماییست که باید فریزر سینجر که این بهترین و مناسب‌ترین درجه دما برای فریزر سینجر می باشد.

اما اگر دمای فریزر سینجر را  20- تا 17-  قرار دادید اما هم چنان وسایل درون فریزر سینجر یخ نمیرند مشکل را در یکی از موارد زیر پیدا کنید ( یخچال سینجر گرمه فریزر سینجر سرد ):

 • نقص فنی برد کنترل دما: همان‌طور که  قبلا اشاره نمودیم  برد فریزر سینجر فرستادن ولتاژ به موتور و کمپرسور است. گاهی علت سرد و خنک نکردن در  فریزر سینجر خرابی این برد کنترل دما می باشد.

 •  سیم‌پیچ خازن دچار جرم گرفتگی:گاز مخصوص فریزر سینجر را سیم‌پیچ خازن منتقل میکند پمپاژ می‌کند که از حالت گازی به مایع داغ  تغییر میدهد.  اگر این قطعه کثیف شود عملکردش انتقال ممکن نمیشود.برای برطرف کردن این مشکل ان را تمیر کنید.

 • پره های فن فریزر سینجر و یا موتور خراب است: موتور فن در کندانسور یخچال سینجر قرار می‌گیرد. اگر به هر دلیلی موتور فن ایراد پیدا کند یا پره‌های فن دچار شکستگی شوند. جریان هوای سرد متوقف می‌شود و دمای فریزر سینجر افزایش پیدا می‌کند.

برفک زدن اواپراتور:

اگر قسمت  اواپراتور دورش را برفک بگیرد و یا یخ بزند باید بررسی شود و مشکل را حل کرد.

علت یخ زدن مواد درون یخچال سینجر چیست؟

گاهی هم پیش می‌آید مواد درون یخچال سینجر یخ میشود و دمای یخچال سینجر خیلی بالا میره. که دلیل ان این مشکل می باشد

 • ترموستات خراب شده است
 •  ترمیستور یا سنسور دما دچار مشکل شده است
 • برد اصلی باید تعمیر شود
 • خراب شدن  دمپر
 • برد کنترل معیوب شده است

حرف آخر

یخچال سینجر گرمه فریزر سینجر سرد یا فریزر سینجر سرده یخچال سینجر گرم مشکلی که گاهی پیش میاد موارد بالا رو چک کنید.

اگر درست شد که هیچ اگر نشد میتونید با متخصصان حرفه ایی ما ارتباط برقرار کنید. تا مشکل شما در کوتاهترین زمان ممکن حل کنند

علت گرم بودن داخل یخچال سینجر

علت گرم بودن داخل یخچال سینجر میتوان موارد بالا که برای شما شرح داده شد باشد اما اگر با این موارد نتوانستین مشکل علت گرم بودن داخل یخچال سینجر را بر طرف سازین با تعمیر یخچال تماس حاصل فرمایین.

علت سرد نکردن یخچال ساید

یخچال سینجر سرد نمی کند ولی فریزر سرد است

سعی نمودیم در این مقاله علل یخچال سرد نمی کند ولی فریزر سینجر سرد است را برای شما شرح دهیم امیدوارم این مقاله بتوانید کمکیی در زمینه یخچال سرد نمی کند ولی فریزر سینجر سرد است به شما نماید.

علت بالا رفتن دمای یخچال ساید سینجر

علت بالا رفتن دمای یخچال ساید سینجر مواردیست که در بالا ذکر شده است برای ساید بای ساید سینجر نیز صدق میکند که با مطالعه این مقاله میتوانید موارد و دلایل بالارفتن دمای یخچال سینجر را ببینید.

علت خنک نکردن یخچال ساید سینجر

علت خنک نکردن یخچال ساید سینجر هم مانند همین خصوصیان را دارا می باشد که با خواندن همین مقاله می تواند کمک کند.

 • مسدود بودن گردش هوا در اطراف یخچال سینجر

علت سرد نکردن فریزر سینجر

علت سرد نکردن فریزر سینجر نیز به همین صورت یخچال سینجر می باشد که دقیقا همان سیستمی که برای یخچال می باشد برای گرم شدن فریزر سینجر نیز است.

علت سرد نکردن یخچال سینجر چیست؟

از جمله مشکلاتی که ممکن است هر خانواده ایی که یخچال سینجر دارد با آن برخورد کند سرد نکردن یخچال سینجر است.

دلیل گرم شدن یخچال فریزر سینجر چست ؟

گرم شدن یخچال فریزر سینجر باعث آب شدن مواد غذایی درون فریزر می شود و این مساله باعث خراب شدن مواد غذایی درون فریزر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستگاه شما ثبت شد تکنسین در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت