علت سرد نکردن یخچال ایران شرق

علت سرد نکردن یخچال
5/5 - (3 امتیاز)

علت سرد نکردن یخچال ایران شرق یکی از مشکلاتی می باشد که اکثر خانواده هایی که یخچال ایران شرق دارند هر چند مدت یکبار به آن برخورد میکنند که در این مقاله به این مطلب می پردازیم.

این مشکل به این صورت است که یخچال ایران شرق عالی دارد خنک میکند اما فریزر ایران شرق گرم است و یا برعکس آن که فریزر ایران شرق مثل ساعت کار میکند و یخچال ایران شرق انگار کویر لوت می باشد.

بیشتر بخوانید: رده بندی یخچال های ایرانی

علت سرد نکردن یخچال ایران شرق

علت سرد نکردن یخچال ایران شرق : یخچال ایران شرق و یا فریزر ایران شرق یکی از وسایلی هستند که خرابی آن استرس به خانم خانواده میاندازد.

چون وسایل درون یخچال ایران شرق هر لحظه با گرم شدن بیشتر، یخش آب میشود و مواد غذایی رو به خرابی می رود.

در همین حال خانم خونه به تکاپو می افته تا مشکل یخچال فریزر ایران شرق خود را بر طرف کنه . به اصطلاح تعمیرکار یخچال فریزر ایران شرق تماس برقرار کنه.

یخچال ایران شرق گرمه فریزر ایران شرق سرد

از این رو ما بنا کردیم این مقاله خوب را راجب یخچال ایران شرق گرمه فریزر ایران شرق  رو بنویسیم تا شما را دراین مواقع راهنمایی کند.

با ما تا پایان این مقاله یخچال فریزر ایران شرق همراه باشید.

بیشتر بخوانید : راههای تشخیص سوختن موتور

علت گرم شدن داخل یخچال ایران شرق یا فریزر ایران شرق چیست؟

هنگامی که یک بخش یخچال ایران شرق  – فریزر ایران شرق درست کار نمی‌کند، اولین چیزی که از ذهنمان عبور میکند خراب شدن و نیاز به تعمیر پیدا کردن یکی از قطعات است.

که این فکر کاملا میتواند درست باشد و یا شایدم یک مساله خیلی ساده باعث بروز جنین مشکلی شده است

در مدل های یخچال متفاوت می توانید این اتفاق بیوفتد:

 • در یخچال تک ایران شرق، کل یخچال یا کل فریزر گرم شده است
 • در یخچال کمبی یا بالا پایین:
 • یخچال ایران شرق گرمه فریزر سرد
 • فریزر ایران شرق گرمه یخچال ایران شرق سرد 

شاید برایتان جالب باشد اما دمای یخچال فریزر ایران شرق باید مرتبا با تغییر فصول تنظیم شود.

تنظیم درجه دمای یخچال ایران شرق یا فریزر ایران شرق به مشکل خورده

شاید برایتان جالب باشد اما دمای یخچال فریزر ایران شرق باید مرتبا با تغییر فصول تنظیم شود بدین ترتیب که در زمستان درجه دمای 3 یا 4 درجه برای یخچال ایران شرق در نظر بگیرید و این درجه را در تابستان 1 یا 2 درجه‌ی سانتی‌گرا قرار دهید.

پر بودن بیش از حد یخچال ایران شرق 

پر بودن تا خرخره یکی از مسایلی است که باعث میشه دمای درون یخچال ایران شرق گرم بشه  تا هوای سرد کمتری توانایی تولیدش باشد و یا راه تحرک هوا و هواسازی خنک را مسدود کرده باشد که نگزارد یخچال ایران شرق بی نوا نفسی چاق کند.

لطفا دریچه های تنفسی یخچال ایران شرق بی نوا را را باز کنید تا مشکل یخچال ایران شرق گرمه فریزر ایران شرق سرد حل شود. گاهی مخصوصا نو عروسان عزیز در یک اشپزخانه کوچک اندازه یه فروشگاه با 50 سال سابقه جهیزیه می اورند در یه اشپزخانه 2 در 2 اونم در این گرانی .

یا انقدر این دور یخچال ایران شرق یا فریزر ایران شرق عزیز رو پر میکنند که دستگاه نمیتواند نفس بکشد. یه یاد داشته باشید که فاصله یخچال با دیوار و وسایل اطراف ده سانتی متر باشد.

علت گرم شدن یخچال
علت گرم شدن یخچال

خرابی لاستیک درِ یخچال فریزر ایران شرق

لاستیک دور در یخچال ایران شرق اگر خوب نچسبه باعث بیرون رفتن سرما و امدن گرما داخل یخچال ایران شرق میشه اینه این لاستیک وقتی خراب شد باید عوضش کرد .

برای تست یه کاغذ بین اهن ربا و در  بزارین و در را ببنید کاغذ رو بکشید این کاغذ باید با اصطحکاک بیرون بیاد.

مشکل فنی علت خنک نشدن یخچال ایران شرق

علت خنک نشدن یخچال ایران شرق را شرح میدهیم در صورتی که همه موارد بالا برای یخچال ایران شرق شما درست بود یکی از موارد زیر  شما خراب می باشد

 • المنت اواپراتور
 • فن اواپراتور
 • دمپر یخچال ایران شرق
 • سنسور
 • برد کنترل دما فریزر ایران شرق
 • قطعات دیفراست
 • برد الکترونیکی اصلی

در ادامه مقاله با بعضی از مشکلات که در این قطعات رخ میدهد صحبت خواهیم

علائم نیم سوز شدن موتور یخچال

علت گرم شدن یخچال ایران شرق

علت گرم شدن یخچال ایران شرق میتواند خرابی یکی از قطعات فنی دستگاه میتواند این اشکا را پیش بیاورد برای این موارد نیاز به یک تعمیرکار یخچال می باشید.

المنت اواپراتور:

کار المنت یا هیتر اواپراتور یخ‌زدایی اواپراتور است اگر این المنت مشکلی براش پیش بیاد دیگه یخ‌زدایی  انجام نمیشه و بدین صورت که پره‌های فن اواپراتور یخ می‌زند،  و تهش هوای سرد وارد اواپراتور نمیشه!

در اخر فریزر ایران شرق خنک می‌شود اما دمای یخچال ایران شرق بالا می‌رود ( علت خنک نشدن یخچال ایران شرق ).

فن اواپراتور :

یه وقتایی مورد پیدا کردن فن اواپراتور علت گرم بودن داخل یخچال ایران شرق فریزر ایران شرق ( علت گرم بودن داخل یخچال ایران شرق می باشد. در صورت که این قطعه معیوب شود ، با وجود اینکه سرما به داخل میاد  ولی به دلیل کار نکردن فن یخچال ایران شرق ، سرما به داخل یخچال ایران شرق نفوذ پیدا نمیکنه.

دمپر

یکی دیگر از قطعات مکانیکی دمپر است که یخچال ایران شرق های ساید بای ساید این مورد رو ندارند .

اگر دمپر دچار مشکل بشه  ، برودت از فریزر ایران شرق به یخچال ایران شرق منتقل نمیشه در نتیجه قسمت یخچال ایران شرق اصلاً خنک نمی شود علت گرم بودن داخل یخچال ایران شرق .

سنسور یخچال ایران شرق:

وظیفه سنسور اینه  دمای یخچال ایران شرق را اندازه می‌گیرد و این اطلاعات درجه هوای را به‌صورت به برد اصلی می‌فرستد مثل جاری میمونه که خبرها رو سریع به اون جاری میده.

اگر سنسور یخچال ایران شرق فریزر ایران شرق ایرادی پیدا کند و سیگنالی نفرستد یخچال ایران شرق و یا فریزر ایران شرق شروع به گرم شدن می‌کند.

برد کنترل دما:

گاهی مواقع هم اشکال در برد کنترل دما یخچال ایران شرق فریزر ایران شرق باعث یخچال ایران شرق گرمه فریزر ایران شرق سرد یا فریزر ایران شرق سرده یخچال ایران شرق گرم می شود. برد کنترل دما در یخچال ایران شرق فریزر ایران شرق مسئول وظیفه ارسال ولتاژ به موتور فن و کمپرسور یخچال ایران شرقرا به عهده داره.

اگر که این برد دچار مشکل بشه  ولتاژ لازم به کمپرسور یا موتور نمی رسه . در نتیجه یخچال ایران شرق خنک نمیکند و علت گرم بودن داخل یخچال ایران شرق می باشد.

برد الکترونیکی یخچال ایران شرق :

اصلی ترین قطعه الکترونیکی یخچال ایران شرق و یا هر وسیله دیگر برد الکترونیکی می باشد که تمام عملکرد ها و روابط رو کنترل میکند .

یکی از این عملکردها که همیشه چک می شود تنظیم تغییرات دمایی یخچال ایران شرق فریزر ایران شرق است. بنابراین اگر برد اصلی خراب شود  تنظیمات دمایی و گرم شدن یخچال ایران شرق بهم می ریزد.

تعمیر یخچال سامسونگ

چرا فریزر ایران شرق یخ نمی‌زند؟

چرا فریزر ایران شرق یخ نمی زند یکی دیگر از سوالات شماست اگر یخچال ایران شرق تان به اندازه‌ی خوبی خنک می باشد اما چرا فریزر ایران شرق سرد نمی کند؟

جواب این است همش تقصیره تنظیم نبودن دمای فریزر ایران شرقاست که این مشکل ایجاد کرده است.

حتما باید در نظر بگیرید که دمای 20- تا 17- درجه‌ی سانتی‌گراد دماییست که باید فریزر ایران شرق که این بهترین و مناسب‌ترین درجه دما برای فریزر ایران شرق می باشد.

اما اگر دمای فریزر ایران شرق را  20- تا 17-  قرار دادید اما هم چنان وسایل درون فریزر ایران شرق یخ نمیرند مشکل را در یکی از موارد زیر پیدا کنید ( یخچال ایران شرق گرمه فریزر ایران شرق سرد ):

 • نقص فنی برد کنترل دما: همان‌طور که  قبلا اشاره نمودیم  برد فریزر ایران شرق فرستادن ولتاژ به موتور و کمپرسور است. گاهی علت سرد و خنک نکردن در  فریزر ایران شرق خرابی این برد کنترل دما می باشد.

 •  سیم‌پیچ خازن دچار جرم گرفتگی:گاز مخصوص فریزر ایران شرق را سیم‌پیچ خازن منتقل میکند پمپاژ می‌کند که از حالت گازی به مایع داغ  تغییر میدهد.  اگر این قطعه کثیف شود عملکردش انتقال ممکن نمیشود.برای برطرف کردن این مشکل ان را تمیر کنید.

 • پره های فن فریزر ایران شرق و یا موتور خراب است: موتور فن در کندانسور یخچال ایران شرق قرار می‌گیرد. اگر به هر دلیلی موتور فن ایراد پیدا کند یا پره‌های فن دچار شکستگی شوند. جریان هوای سرد متوقف می‌شود و دمای فریزر ایران شرق افزایش پیدا می‌کند.

برفک زدن اواپراتور:

اگر قسمت  اواپراتور دورش را برفک بگیرد و یا یخ بزند باید بررسی شود و مشکل را حل کرد.

علت یخ زدن مواد درون یخچال ایران شرق چیست؟

گاهی هم پیش می‌آید مواد درون یخچال ایران شرق یخ میشود و دمای یخچال ایران شرق خیلی بالا میره. که دلیل ان این مشکل می باشد

 • ترموستات خراب شده است
 •  ترمیستور یا سنسور دما دچار مشکل شده است
 • برد اصلی باید تعمیر شود
 • خراب شدن  دمپر
 • برد کنترل معیوب شده است

حرف آخر

یخچال ایران شرق گرمه فریزر ایران شرق سرد یا فریزر ایران شرق سرده یخچال ایران شرق گرم مشکلی که گاهی پیش میاد موارد بالا رو چک کنید.

اگر درست شد که هیچ اگر نشد میتونید با متخصصان حرفه ایی ما ارتباط برقرار کنید. تا مشکل شما در کوتاهترین زمان ممکن حل کنند

علت گرم بودن داخل یخچال ایران شرق

علت گرم بودن داخل یخچال ایران شرق میتوان موارد بالا که برای شما شرح داده شد باشد اما اگر با این موارد نتوانستین مشکل علت گرم بودن داخل یخچال ایران شرق را بر طرف سازین با تعمیر یخچال تماس حاصل فرمایین.

علت سرد نکردن یخچال ساید

یخچال ایران شرق سرد نمی کند ولی فریزر سرد است

سعی نمودیم در این مقاله علل یخچال سرد نمی کند ولی فریزر ایران شرق سرد است را برای شما شرح دهیم امیدوارم این مقاله بتوانید کمکیی در زمینه یخچال سرد نمی کند ولی فریزر ایران شرق سرد است به شما نماید.

علت بالا رفتن دمای یخچال ساید ایران شرق

علت بالا رفتن دمای یخچال ساید ایران شرق مواردیست که در بالا ذکر شده است برای ساید بای ساید ایران شرق نیز صدق میکند که با مطالعه این مقاله میتوانید موارد و دلایل بالارفتن دمای یخچال ایران شرق را ببینید.

 • علت خنک نکردن یخچال ایران شرق,
 • دلیل سرد نکردن یخچال ایران شرق,
 • علت سرد نکردن یخچال ساید ایران شرق,
 • دلیل سرد نشدن یخچال ایران شرق, 
 • علت خنک نشدن یخچال فریزر ایران شرق,
 • علت سرد نکردن یخچال ساید بای ساید ایران شرق,
 • علت سرد نشدن یخچال ایران شرق,
 • دلیل خنک نکردن یخچال ایران شرق,
 • علت گرم شدن یخچال ساید ایران شرق,
 • علت گرم شدن بدنه یخچال ایران شرق,
 • علت گرم شدن داخل یخچال ایران شرق,
 • چرا یخچال ایران شرق سرد نمی کند؟

علت خنک نکردن یخچال ساید ایران شرق

علت خنک نکردن یخچال ساید ایران شرق هم مانند همین خصوصیان را دارا می باشد که با خواندن همین مقاله می تواند کمک کند.

 • مسدود بودن گردش هوا در اطراف یخچال ایران شرق

علت سرد نکردن فریزر ایران شرق

علت سرد نکردن فریزر ایران شرق نیز به همین صورت یخچال ایران شرق می باشد که دقیقا همان سیستمی که برای یخچال می باشد برای گرم شدن فریزر ایران شرق نیز است.

علت سرد نکردن یخچال ایران شرق چیست؟

از جمله مشکلاتی که ممکن است هر خانواده ایی که یخچال ایران شرق دارد با آن برخورد کند سرد نکردن یخچال ایران شرق است.

دلیل گرم شدن یخچال فریزر ایران شرق چست ؟

گرم شدن یخچال فریزر ایران شرق باعث آب شدن مواد غذایی درون فریزر می شود و این مساله باعث خراب شدن مواد غذایی درون فریزر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.