علت بوی بد موتور یخچال و رفع بوی بد پشت یخچال

5/5 - (3 امتیاز)

علت بوی بد موتور یخچال

بوی سوختگی در یخچال ممکن است نگران کننده باشد. شاید تصور کنید با ایجاد بوی سوختگی در این وسیله یخچال شما سوخته باشد. اما همیشه اینطور نیست. علت بوی سوختگی در یخچال به عوامل مختلفی می‌تواند مربوط باشد. بنابراین سریع به سراغ سوختگی نروید. در این بخش قصد داریم تمامی علت‌های بروز این مشکل را بررسی کنیم. رایج ترین دلایلی که سبب بروز این مشکل می‌شود می‌تواند مربوط به

علت بوی بد موتور یخچال

علت بوی بد موتور یخچال میتواند موارد زیادی باشد در صورتی که با بررسی مطالبی که در این بخش خواهیم گفت مشکل رفع نشود بهتر است با یک تعمیرکار تماس بگیرید. چرا که دوام این مشکل، مسائل بزرگ تری را می‌تواند ایجاد کند. با ما همراه باشید تا این مشکل را با کمک راهنمایی‌های گفته شده رفع کنیم.

علت خروج بوی سوختگی از یخچال چیست؟

قبل از بررسی این موضوع بهتر است به طور کلی این مسئله را تحت بررسی قرار دهید. اولین چیزی که با بوی سوختگی می‌بایست بررسی شود، سیم‌های یخچال است. سیم کشی یخچال باید به طور کامل بررسی شود. در صورتی که در سیم کشی یخچال و ساختمان ایرادی رخ داده باشد، ممکن است حرارت آن بالا بروند. در نتیجه منجر به خروج بوی سوختگی شود. در صورتی که ایراد از اتصالات نباشد می‌بایست موارد دیگر را بررسی کنید. ممکن است بخشی از بدنه یخچال داغ شده باشد. توصیه می‌کنیم در اینصورت به هیچ عنوان به اتصالات دست نزنید. چرا که می‌تواند باعث ایجاد جرقه و برق گرفتگی شود. بهتر است در صورت بروز این مشکل تنها یخچال را از برق خارج کرده و با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید.

سوختن لامپ داخل یخچال
سوختن لامپ داخل یخچال

سوختن لامپ داخل یخچال

ممکن است بوی سوختگی در یخچال ناشی از سوختن لامپ درون یخچال باشد که در اینصورت نباید نگران بود. لامپ درون یخچال به وسیله اهرمی کوچک و یا کلید فشار که در درون درب یخچال نصب شده است، روشن و خاموش می‌شود.

معمولا این دکمه هنگامی که شما درب یخچال را می‌بندید فشرده شده و لامپ را خاموش می‌شود. در اینصورت سوئیچ مدار قطع شده و لامپ خاموش می‌شود. در برخی از یخچال‌ها به اینصورت است که پس از بستن درب نیز لامپ روشن می‌ماند. همچنین ممکن است دکمه خراب شده و در نتیجه لامپ با بستن درب خاموش نشود. در اینصورت گرم شدن بیش از حد سبب آب شدن پلاسیک دور لامپ و بروز بوی سوختگی می‌شود. بنابراین می‌بایست سوئیچ توسط تعمیرکار بررسی شده و عیب یابی شود.

ترمودیسک یخچال
ترمودیسک یخچال

یکسره شدن ترمودیسک

ترمودیسک یکی از قطعات جانبی در یخچال است. این قطعه به طور کلی وظیفه دارد تا المنت را در صورت بالا رفتن دما قطع کند. بنابراین در صورتی که دمای یخچال بیش از حد بالا می‌رود، این قطعه المنت را قطع کرده و پس از آن که دما به حد نرمال رسید، ترمودیسک مجددا المنت را روشن می‌کند. در صورتی که ترمودیسک به هر دلیلی خراب شود، سبب می‌شود تا المنت روشن و خاموش نشده و در نتیجه المنت یکسره می‌شود. حال ممکن است گاهی یکسره شدن مربوط به ترمویسک بوده و سبب شود المنت به طور مداوم کار کند. بنابراین سبب خروج بوی سوختگی در یخچال شده و می‌بایست آن را تعمیر یا تعویض کنید.

سیم کشی یخچال
سیم کشی یخچال

مشکل در سیم کشی یخچال

در صورتی که در سیم کشی یخچال مشکلی رخ دهد نیز این مسئله ایجاد می‌شود. در اینصورت سیم کشی‌های داخلی فرسوده و یا معیوب شده اند. در صورتی که به این مسئله زودتر رسیدگی نکنید، سبب اتصالی سیم‌ها و در نتیجه آتش سوزی می‌شود. بنابراین نیاز است سیم کشی‌ها را بررسی نموده و توسط یک تعمیرکار مشکل را رفع کنید. علت بوی سوختگی از پشت یخچال نیز می تواند به خاطر این مسئله باشد.

مشکل در سیم کشی ساختمان

معمولا در خانه‌های قدیمی این مشکل دیده می‌شود. از آن جایی که سیم کشی در خانه‌های قدیمی فرسوده است، می‌تواند با کوچک ترین برخورد سبب بروز اتصالی شود. در نتیجه لازم است توسط تعمیرکار سیم کشی‌ها را بررسی کرده و آن‌ها را اصلاح کنید.

سوختن موتور یخچال
سوختن موتور یخچال

سوختن موتور یخچال

یکی از اصلی ترین علت بوی سوختگی در یخچال مربوط به موتور یخچال است. شاید این مسئله کمتر از مسائل دیگر اتفاق بیفتد اما از آن جایی که موتور نقش بسیار مهم و اصلی را در یخچال ایفا می‌کند، بنابراین لازم است حواستان به این قطعه باشد. معمولا سوختن موتور یخچال به همراه علائمی بروز می‌کند.

در صورتی که موتور سوخته باشد، شما سر و صدایی خاص از یخچال می‌شنوید. صداهایی مانند چیک چیک کردن. همچنین گرم بودن بیش از حد یخچال نیز می‌تواند منجر به بروز این مشکل شود. بنابراین نیاز است با یک تعمیرکار تماس گرفته و مشکل را مطرح کنید. کمپرسور و موتور یخچال باید به طور کلی مورد بررسی قرار گیرد. برای این امر بهتر است از یک تعمیرکار کمک بخواهید. این مسئله می تواند منجر به علت خاموش شدن موتور یخچال نیز باشد.

برای اطلاع از فهمیدن راههای سوختن موتور یخچال را مطالعه میتوانید کنید.

 بوی بد موتور یخچال

 بوی بد موتور یخچال میتوانید یکی از دلایل سوختن موتور باشد که این سوختکی باعث بوی بد پشت یخچال می شود.

شماره تعمیرکار یخچال اصفهان

بیشتر بخوانید: تعمیر قهوه ساز در اصفهان


علت بوی بد پشت یخچال

علت بوی بد پشت یخچال را در موارد بالا ذکر شد که باید این مشکلات توسط یک تعمیر کار یخچال در اصفهان صورت بگیرد و حل شود. لطفا از سپردن به تعمیرکار بی تجربه خود داری کنید.

رفع بوی بد پشت یخچال

برای رفع بوی بد پشت یخچال باید موارد بالا را تست کنید.

  • علائم سوختن موتور یخچال
  • بوی گاز یخچال
  • آمپر کشیدن موتور یخچال
  • یخچال دووموتور یخچال قدیمی

تعمیر یخچال در اصفهان ، تعمیر یخچال تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *