علت برفک زدن یخچال امرسان

4.3/5 - (3 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال امرسان را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال امرسان دارین و یخچال امرسان شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال امرسان

برفک زدن در یخچال‌ امرسان، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های امرسان دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال امرسان شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر امرسان را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ امرسان نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک امرسان را یا علت برفک زدن یخچال امرسان بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر امرسان وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال امرسان راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

چرا یخچال‌ امرسان برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال امرسان که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال امرسان هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر امرسان در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال امرسان می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال امرسان باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال امرسان سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال امرسان می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال امرسان

دلایل برفک زدن یخچال امرسان را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست امرسان خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال امرسان

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال امرسان، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال امرسان مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال امرسان باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال امرسان خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال امرسان که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر امرسان است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال امرسان شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال امرسان می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال امرسان می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال امرسان است.

خراب شدن ترموستات امرسان

ترموستات یخچال امرسان نقش مهمی در رساندن دمای یخچال امرسان به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال امرسان فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال امرسان را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر امرسان 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال امرسان

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال امرسان شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر امرسان خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال امرسان خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر امرسان می باشد و یخچال امرسان شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر امرسان را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال امرسان

  • برفک یخچال چگونه درست میشود
  • سیستم برفک زدایی یخچال
  • چرا کف فریزر یخ میزند

علت برفک زدن یخچال بدون برفک امرسان

علت برفک زدن یخچال بدون برفک امرسان را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.