علت سرد نکردن یخچال امرسان

4.3/5 - (3 امتیاز)

علت سرد نکردن یخچال امرسان یکی از مشکلاتی می باشد که اکثر خانواده هایی که یخچال امرسان امرسان دارند هر چند مدت یکبار به آن برخورد میکنند که در یخچال امرسان یا فریزر امرسانهای ساید بای ساید امرسان  این مشکل بیشتر دیده می شود

این مشکل به این صورت است که یخچال امرسان عالی دارد خنک میکند  اما فریزر امرسان گرم است و یا برعکس آن که فریزر امرسان مثل ساعت کار میکند و یخچال امرسان انگار کویر لوت می باشد.

علت سرد نکردن یخچال امرسان

علت سرد نکردن یخچال امرسان : یخچال امرسان و یا فریزر امرسان یکی از وسایلی هستند که خرابی آن استرس به خانم خانواده میاندازد.

چون وسایل درون یخچال امرسان هر لحظه با گرم شدن بیشتر، یخش آب میشود و مواد غذایی رو به خرابی می رود.

نمایندگی یخچال امرسان در اصفهان
نمایندگی یخچال امرسان در اصفهان

در همین حال خانم خونه به تکاپو می افته تا مشکل یخچال امرسان فریزر امرسان خود را بر طرف کنه . به اصطلاح تعمیر کار یخچال امرسان فریزر امرسان تماس برقرار کنه.

یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد

از این رو ما بنا کردیم این مقاله خوب را راجب  یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد یا یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد رو بنویسیم تا شما را دراین مواقع راهنمایی کند.

با ما تا پایان این مقاله یخچال امرسان فریزر امرسان همراه باشید.

علت گرم شدن داخل یخچال فریزر امرسان چیست؟

هنگامی که یک بخش یخچال امرسان  – فریزر امرسان درست کار نمی‌کند، اولین چیزی که از ذهنمان عبور میکند خراب شدن و نیاز به تعمیر پیدا کردن یکی از قطعات است.

که این فکر کاملا میتواند درست باشد و یا شایدم یک مساله خیلی ساده باعث بروز جنین مشکلی شده است

در زیر چندین موارد که میتواند باعث یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد یا یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد شما شده باشد را بیان میکنیم:

تنظیم درجه دمای یخچال امرسان یا فریزر امرسانتان به مشکل خورده

شاید برایتان جالب باشد اما دمای یخچال فریزر امرسان  باید مرتبا با تغییر فصول تنظیم شود

بدین ترتیب که در زمستان درجه دمای 3 یا 4 درجه برای یخچال امرسان در نظر بگیرید و این درجه را در تابستان 1 یا 2 درجه‌ی سانتی‌گرا قرار دهید.

پر بودن بیش از حد یخچال امرسان 

پر بودن تا خرخره یکی از مسایلی است که باعث میشه دمای درون یخچال امرسان گرم بشه  تا هوای سرد کمتری توانایی تولیدش باشد  و یا راه تحرک هوا و هواسازی خنک را مسدود کرده باشد که نگزارد یخچال امرسان بی نوا نفسی چاق کند.

لطفا دریچه های تنفسی یخچال امرسان بی نوا را را باز کنید تا مشکل یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد یا یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد حل شود.

گاهی مخصوصا نو عروسان عزیز در یک اشپزخانه کوچک اندازه یه فروشگاه با 50 سال سابقه جهیزیه می اورند در یه اشپزخانه 2 در 2 اونم در این گرانی .

بابا بخدا بیخیالِ این چشم هم چشمی بشین . بعد انقدر این دور یخچال امرسان فریزر امرسان عزیز رو پر میکنند که یخچال فریزر امرسان نمیتواند نفس بکشد

و یا برای اینکه داخل اشپزخانه فضا بیشتری باشد انقدر این یخچال امرسان گرامی را به دیوار میپسبانند که خدا میداند.

بیشتر بخوانید : راههای تشخیص سوختن موتور

 • خرابی لاستیک درِ یخچال فریزر امرسان 

لاستیک دور در یخچال امرسان اگر خوب نچسبه باعث بیرون رفتن سرما و امدن گرما داخل یخچال امرسان میشه

فقط فرقش اینه این لاستیک وقتی خراب شد باید عوضش کرد، برای تست یه کاغذ بین اهن ربا و در  بزارین و در را ببنید کاغذ رو بکشید این کاغذ باید با اصطحکاک بیرون بیاد.

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان در اصفهان

علت گرم بودن داخل یخچال امرسان

علت خنک نشدن یخچال امرسان

علت خنک نشدن یخچال امرسان را شرح میدهیم در صورتی که همه موارد بالا برای یخچال امرسان فریزر امرسان شما درست بود یکی از موارد زیر یخچال امرسان فریزر امرسان شما خراب می باشد این اجزا مثل قلب ، مغز ، دل روده شماست خواننده عزیز :» ( علت خنک نشدن یخچال امرسان )

 • المنت اواپراتور
 • فن اواپراتور
 • دمپر یخچال امرسان
 • سنسور
 • برد کنترل دما فریزر امرسان
 • قطعات دیفراست
 • برد الکترونیکی اصلی

در ادامه مقاله با بعضی از مشکلات که در این قطعات رخ میدهد صحبت خواهیم

چرا فریزر امرسان خنک هست اما یخچال امرسان نیست

ما تعمیرکاران حکم پزشک داریم اما برای لوازم خانگی مثل مشکلی که یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد یا علت خنک نشدن یخچال امرسان . اینا مشکلاتی هستند که مردم گرانقدر دارن در باب یخچال امرسان.

همون جور که پزشک وسایل داره و میزاره رو قبلتون ما هم وسایل داریم میزاریم رو قلبشون البته قلب یخچال امرسان

دمای یخچال امرسان بالاست (یعنی گرمست) و فریزر امرسان همچنان سرد باشد( یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد ) .

المنت اواپراتور:

کار المنت یا هیتر اواپراتور یخ‌زدایی اواپراتور است اگر این المنت مشکلی براش پیش بیاد دیگه یخ‌زدایی  انجام نمیشه و بدین صورت که پره‌های فن اواپراتور یخ می‌زند،  و تهش هوای سرد وارد اواپراتور نمیشه!

در اخر فریزر امرسان خنک می‌شود اما دمای یخچال امرسان بالا می‌رود ( علت خنک نشدن یخچال امرسان ).

فن اواپراتور :

یه وقتایی مورد پیدا کردن فن اواپراتور علت گرم بودن داخل یخچال امرسان فریزر امرسان ( علت گرم بودن داخل یخچال امرسان می باشد. در صورت که این قطعه معیوب شود ، با وجود اینکه سرما به داخل میاد  ولی به دلیل کار نکردن فن یخچال امرسان ، سرما به داخل یخچال امرسان نفوذ پیدا نمیکنه.

دمپر

یکی دیگر از قطعات مکانیکی دمپر است که یخچال امرسان های ساید بای ساید این مورد رو ندارند .

اگر دمپر دچار مشکل بشه  ، برودت از فریزر امرسان به یخچال امرسان منتقل نمیشه در نتیجه قسمت یخچال امرسان اصلاً خنک نمی شود علت گرم بودن داخل یخچال امرسان .

سنسور یخچال امرسان:

وظیفه سنسور اینه  دمای یخچال امرسان را اندازه می‌گیرد و این اطلاعات درجه هوای را به‌صورت به برد اصلی می‌فرستد مثل جاری میمونه که خبرها رو سریع به اون جاری میده.

اگر سنسور یخچال امرسان فریزر امرسان ایرادی پیدا کند و سیگنالی نفرستد یخچال امرسان و یا فریزر امرسان شروع به گرم شدن می‌کند.

راههای تشخیص سوختن موتور علائم نیم سوز شدن موتور یخچال

برد کنترل دما:

گاهی مواقع هم اشکال در برد کنترل دما یخچال امرسان فریزر امرسان باعث یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد یا فریزر امرسان سرده یخچال امرسان گرم می شود. برد کنترل دما در یخچال امرسان فریزر امرسان مسئول وظیفه ارسال ولتاژ به موتور فن و کمپرسور یخچال امرسانرا به عهده داره.

اگر که این برد دچار مشکل بشه  ولتاژ لازم به کمپرسور یا موتور نمی رسه . در نتیجه یخچال امرسان خنک نمیکند و علت گرم بودن داخل یخچال امرسان می باشد.

برد الکترونیکی یخچال امرسان :

اصلی ترین قطعه الکترونیکی یخچال امرسان و یا هر وسیله دیگر برد الکترونیکی می باشد که تمام عملکرد ها و روابط رو کنترل میکند .

یکی از این عملکردها که همیشه چک می شود تنظیم تغییرات دمایی یخچال امرسان فریزر امرسان است. بنابراین اگر برد اصلی خراب شود  تنظیمات دمایی و گرم شدن یخچال امرسان بهم می ریزد.

تعمیرات یخچال فریزر امرسان در اصفهان
نمایندگی یخچال فریزر امرسان در اصفهان

چرا فریزر امرسان یخ نمی‌زند؟

چرا فریزر امرسان یخ نمی زند یکی دیگر از سوالات شماست اگر یخچال امرسان تان به اندازه‌ی خوبی خنک می باشد اما چرا فریزر امرسان سرد نمی کند؟

جواب این است همش تقصیره تنظیم نبودن دمای فریزر امرسان! است که این مشکل ایجاد کرده است.

حتما باید در نظر بگیرید که دمای 20- تا 17- درجه‌ی سانتی‌گراد دماییست که باید فریزر امرسان که این بهترین و مناسب‌ترین درجه دما برای فریزر امرسان می باشد.

اما اگر دمای فریزر امرسان را  20- تا 17-  قرار دادید اما هم چنان وسایل درون فریزر امرسان یخ نمیرند مشکل را در یکی از موارد زیر پیدا کنید ( یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد ):

 • نقص فنی برد کنترل دما:

   همان‌طور که  قبلا اشاره نمودیم  برد فریزر امرسان فرستادن ولتاژ به موتور و کمپرسور است. گاهی علت سرد و خنک نکردن در  فریزر امرسان خرابی این برد کنترل دما می باشد.
 •  سیم‌پیچ خازن دچار جرم گرفتگی:

  گاز مخصوص فریزر امرسان را سیم‌پیچ خازن منتقل میکند پمپاژ می‌کند که از حالت گازی به مایع داغ  تغییر میدهد.  اگر این قطعه کثیف شود عملکردش انتقال ممکن نمیشود.برای برطرف کردن این مشکل ان را تمیر کنید.
 • پره های فن فریزر امرسان و یا موتور خراب است:

   موتور فن در کندانسور یخچال امرسان قرار می‌گیرد. اگر به هر دلیلی موتور فن ایراد پیدا کند یا پره‌های فن دچار شکستگی شوند. جریان هوای سرد متوقف می‌شود و دمای فریزر امرسان افزایش پیدا می‌کند.

برفک زدن اواپراتور:

اگر قسمت  اواپراتور دورش را برفک بگیرد و یا یخ بزند باید بررسی شود و مشکل را حل کرد.

علت یخ زدن مواد درون یخچال امرسان چیست؟

گاهی هم پیش می‌آید مواد درون یخچال امرسان یخ میشود و دمای یخچال امرسان خیلی بالا میره. که دلیل ان این مشکل می باشد

 • ترموستات خراب شده است
 •  ترمیستور یا سنسور دما دچار مشکل شده است
 • برد اصلی باید تعمیر شود
 • خراب شدن  دمپر
 • برد کنترل معیوب شده است
یخچال امرسان سرد نمی کند

حرف آخر

یخچال امرسان گرمه فریزر امرسان سرد یا فریزر امرسان سرده یخچال امرسان گرم مشکلی که گاهی پیش میاد موارد بالا رو چک کنید.

اگر درست شد که هیچ اگر نشد میتونید با متخصصان حرفه ایی ما ارتباط برقرار کنید. تا مشکل شما در کوتاهترین زمان ممکن حل کنند

علت گرم بودن داخل یخچال امرسان

علت گرم بودن داخل یخچال امرسان میتوان موارد بالا که برای شما شرح داده شد باشد اما اگر با این موارد نتوانستین مشکل علت گرم بودن داخل یخچال امرسان را بر طرف سازین با تعمیر یخچال تماس حاصل فرمایین.

یخچال امرسان سرد نمی کند ولی فریزر سرد است

سعی نمودیم در این مقاله علل یخچال سرد نمی کند ولی فریزر امرسان سرد است را برای شما شرح دهیم امیدوارم این مقاله بتوانید کمکیی در زمینه یخچال سرد نمی کند ولی فریزر امرسان سرد است به شما نماید.

علت بالا رفتن دمای یخچال ساید امرسان

علت بالا رفتن دمای یخچال ساید امرسان مواردیست که در بالا ذکر شده است برای ساید بای ساید امرسان نیز صدق میکند که با مطالعه این مقاله میتوانید موارد و دلایل بالارفتن دمای یخچال امرسان را ببینید.

 • علت خنک نکردن یخچال امرسان,
 • دلیل سرد نکردن یخچال امرسان,
 • علت سرد نکردن یخچال ساید امرسان,
 • دلیل سرد نشدن یخچال امرسان, 
 • علت خنک نشدن یخچال فریزر امرسان,
 • علت سرد نکردن یخچال ساید بای ساید امرسان,
 • علت سرد نشدن یخچال امرسان,
 • دلیل خنک نکردن یخچال امرسان,
 • علت گرم شدن یخچال ساید امرسان,
 • علت گرم شدن بدنه یخچال امرسان,
 • علت گرم شدن داخل یخچال امرسان,
 • چرا یخچال امرسان سرد نمی کند؟
 •  

علت خنک نکردن یخچال ساید امرسان

علت خنک نکردن یخچال ساید امرسان هم مانند همین خصوصیان را دارا می باشد که با خواندن همین مقاله می تواند کمک کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.