علت سرد نکردن یخچال الکترواستیل

5/5 - (3 امتیاز)

علت سرد نکردن یخچال الکترواستیل یکی از مشکلاتی می باشد که اکثر خانواده هایی که یخچال الکترواستیل دارند هر چند مدت یکبار به آن برخورد میکنند که در یخچال الکترواستیل یا فریزر الکترواستیل های  این مشکل بیشتر دیده می شود

این مشکل به این صورت است که یخچال الکترواستیل عالی دارد خنک میکند  اما فریزر الکترواستیل گرم است و یا برعکس آن که فریزر الکترواستیل مثل ساعت کار میکند و یخچال الکترواستیل انگار کویر لوت می باشد.

دسترسی سریع به محتوا

علت سرد نکردن یخچال الکترواستیل

علت سرد نکردن یخچال الکترواستیل : یخچال الکترواستیل و یا فریزر الکترواستیل یکی از وسایلی هستند که خرابی آن استرس به خانم خانواده میاندازد.

چون وسایل درون یخچال الکترواستیل هر لحظه با گرم شدن بیشتر، یخش آب میشود و مواد غذایی رو به خرابی می رود.

نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در اصفهان
نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در اصفهان

در همین حال خانم خونه به تکاپو می افته تا مشکل یخچال الکترواستیل فریزر الکترواستیل خود را بر طرف کنه . به اصطلاح تعمیر کار یخچال فریزر الکترواستیل تماس برقرار کنه.

یخچال الکترواستیل گرمه فریزر الکترواستیل سرد

از این رو ما بنا کردیم این مقاله خوب را راجب یخچال الکترواستیل گرمه فریزر الکترواستیل  رو بنویسیم تا شما را دراین مواقع راهنمایی کند.

با ما تا پایان این مقاله یخچال فریزر الکترواستیل همراه باشید.

علت گرم شدن داخل یخچال الکترواستیل یا فریزر الکترواستیل چیست؟

هنگامی که یک بخش یخچال الکترواستیل  – فریزر الکترواستیل درست کار نمی‌کند، اولین چیزی که از ذهنمان عبور میکند خراب شدن و نیاز به تعمیر پیدا کردن یکی از قطعات است.

که این فکر کاملا میتواند درست باشد و یا شایدم یک مساله خیلی ساده باعث بروز جنین مشکلی شده است

در زیر چندین موارد که میتواند باعث یخچال الکترواستیل گرمه فریزر الکترواستیل سرد یا یخچال الکترواستیل گرمه فریزر الکترواستیل سرد شما شده باشد را بیان میکنیم:

تنظیم درجه دمای یخچال الکترواستیل یا فریزر الکترواستیل  به مشکل خورده

شاید برایتان جالب باشد اما دمای یخچال الکترواستیل فریزر الکترواستیل باید مرتبا با تغییر فصول تنظیم شود

بدین ترتیب که در زمستان درجه دمای 3 یا 4 درجه برای یخچال الکترواستیل در نظر بگیرید و این درجه را در تابستان 1 یا 2 درجه‌ی سانتی‌گرا قرار دهید.

پر بودن بیش از حد یخچال الکترواستیل 

پر بودن تا خرخره یکی از مسایلی است که باعث میشه دمای درون یخچال الکترواستیل گرم بشه  تا هوای سرد کمتری توانایی تولیدش باشد  و یا راه تحرک هوا و هواسازی خنک را مسدود کرده باشد که نگزارد یخچال الکترواستیل بی نوا نفسی چاق کند.

لطفا دریچه های تنفسی یخچال الکترواستیل بی نوا را را باز کنید تا مشکل یخچال الکترواستیل گرمه فریزر الکترواستیل سرد یا یخچال الکترواستیل گرمه فریزر الکترواستیل سرد حل شود.

گاهی مخصوصا نو عروسان عزیز در یک اشپزخانه کوچک اندازه یه فروشگاه با 50 سال سابقه جهیزیه می اورند در یه اشپزخانه 2 در 2 اونم در این گرانی .

بابا بخدا بیخیالِ این چشم هم چشمی بشین . بعد انقدر این دور یخچال الکترواستیل فریزر الکترواستیل عزیز رو پر میکنند که یخچال الکترواستیل فریزر الکترواستیل نمیتواند نفس بکشد

و یا برای اینکه داخل اشپزخانه فضا بیشتری باشد انقدر این یخچال الکترواستیل گرامی را به دیوار میپسبانند که خدا میداند.

بیشتر بخوانید : راههای تشخیص سوختن موتور

 • خرابی لاستیک درِ یخچال فریزر الکترواستیل

لاستیک دور در یخچال الکترواستیل اگر خوب نچسبه باعث بیرون رفتن سرما و امدن گرما داخل یخچال الکترواستیل میشه اینه این لاستیک وقتی خراب شد باید عوضش کرد .

برای تست یه کاغذ بین اهن ربا و در  بزارین و در را ببنید کاغذ رو بکشید این کاغذ باید با اصطحکاک بیرون بیاد.

 

تعمیر یخچال الکترواستیل در اصفهان
تعمیر یخچال الکترواستیل در اصفهان
علت گرم بودن داخل یخچال الکترواستیل

علت خنک نشدن یخچال الکترواستیل

علت خنک نشدن یخچال الکترواستیل را شرح میدهیم در صورتی که همه موارد بالا برای یخچال الکترواستیل فریزر الکترواستیل شما درست بود یکی از موارد زیر یخچال الکترواستیل فریزر الکترواستیل شما خراب می باشد این اجزا مثل قلب ، مغز ، دل روده شماست خواننده عزیز :» ( علت خنک نشدن یخچال الکترواستیل )

 • المنت اواپراتور
 • فن اواپراتور
 • دمپر یخچال الکترواستیل
 • سنسور
 • برد کنترل دما فریزر الکترواستیل
 • قطعات دیفراست
 • برد الکترونیکی اصلی

در ادامه مقاله با بعضی از مشکلات که در این قطعات رخ میدهد صحبت خواهیم

چرا فریزر الکترواستیل خنک هست اما یخچال الکترواستیل نیست

ما تعمیرکاران حکم پزشک داریم اما برای لوازم خانگی مثل مشکلی که یخچال الکترواستیل گرمه فریزر الکترواستیل سرد یا علت خنک نشدن یخچال الکترواستیل . اینا مشکلاتی هستند که مردم گرانقدر دارن در باب یخچال الکترواستیل.

همون جور که پزشک وسایل داره و میزاره رو قبلتون ما هم وسایل داریم میزاریم رو قلبشون البته قلب یخچال الکترواستیل

دمای یخچال الکترواستیل بالاست (یعنی گرمست) و فریزر الکترواستیل همچنان سرد باشد( یخچال الکترواستیل گرمه فریزر الکترواستیل سرد ) .

المنت اواپراتور:

کار المنت یا هیتر اواپراتور یخ‌زدایی اواپراتور است اگر این المنت مشکلی براش پیش بیاد دیگه یخ‌زدایی  انجام نمیشه و بدین صورت که پره‌های فن اواپراتور یخ می‌زند،  و تهش هوای سرد وارد اواپراتور نمیشه!

در اخر فریزر الکترواستیل خنک می‌شود اما دمای یخچال الکترواستیل بالا می‌رود ( علت خنک نشدن یخچال الکترواستیل ).

فن اواپراتور :

یه وقتایی مورد پیدا کردن فن اواپراتور علت گرم بودن داخل یخچال الکترواستیل فریزر الکترواستیل ( علت گرم بودن داخل یخچال الکترواستیل می باشد. در صورت که این قطعه معیوب شود ، با وجود اینکه سرما به داخل میاد  ولی به دلیل کار نکردن فن یخچال الکترواستیل ، سرما به داخل یخچال الکترواستیل نفوذ پیدا نمیکنه.

دمپر

یکی دیگر از قطعات مکانیکی دمپر است که یخچال الکترواستیل های ساید بای ساید این مورد رو ندارند .

اگر دمپر دچار مشکل بشه  ، برودت از فریزر الکترواستیل به یخچال الکترواستیل منتقل نمیشه در نتیجه قسمت یخچال الکترواستیل اصلاً خنک نمی شود علت گرم بودن داخل یخچال الکترواستیل .

سنسور یخچال الکترواستیل:

وظیفه سنسور اینه  دمای یخچال الکترواستیل را اندازه می‌گیرد و این اطلاعات درجه هوای را به‌صورت به برد اصلی می‌فرستد مثل جاری میمونه که خبرها رو سریع به اون جاری میده.

اگر سنسور یخچال الکترواستیل فریزر الکترواستیل ایرادی پیدا کند و سیگنالی نفرستد یخچال الکترواستیل و یا فریزر الکترواستیل شروع به گرم شدن می‌کند.

راههای تشخیص سوختن موتور علائم نیم سوز شدن موتور یخچال

برد کنترل دما:

گاهی مواقع هم اشکال در برد کنترل دما یخچال الکترواستیل فریزر الکترواستیل باعث یخچال الکترواستیل گرمه فریزر الکترواستیل سرد یا فریزر الکترواستیل سرده یخچال الکترواستیل گرم می شود. برد کنترل دما در یخچال الکترواستیل فریزر الکترواستیل مسئول وظیفه ارسال ولتاژ به موتور فن و کمپرسور یخچال الکترواستیلرا به عهده داره.

اگر که این برد دچار مشکل بشه  ولتاژ لازم به کمپرسور یا موتور نمی رسه . در نتیجه یخچال الکترواستیل خنک نمیکند و علت گرم بودن داخل یخچال الکترواستیل می باشد.

برد الکترونیکی یخچال الکترواستیل :

اصلی ترین قطعه الکترونیکی یخچال الکترواستیل و یا هر وسیله دیگر برد الکترونیکی می باشد که تمام عملکرد ها و روابط رو کنترل میکند .

یکی از این عملکردها که همیشه چک می شود تنظیم تغییرات دمایی یخچال الکترواستیل فریزر الکترواستیل است. بنابراین اگر برد اصلی خراب شود  تنظیمات دمایی و گرم شدن یخچال الکترواستیل بهم می ریزد.

نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در اصفهان
نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در اصفهان

چرا فریزر الکترواستیل یخ نمی‌زند؟

چرا فریزر الکترواستیل یخ نمی زند یکی دیگر از سوالات شماست اگر یخچال الکترواستیل تان به اندازه‌ی خوبی خنک می باشد اما چرا فریزر الکترواستیل سرد نمی کند؟

جواب این است همش تقصیره تنظیم نبودن دمای فریزر الکترواستیل! است که این مشکل ایجاد کرده است.

حتما باید در نظر بگیرید که دمای 20- تا 17- درجه‌ی سانتی‌گراد دماییست که باید فریزر الکترواستیل که این بهترین و مناسب‌ترین درجه دما برای فریزر الکترواستیل می باشد.

اما اگر دمای فریزر الکترواستیل را  20- تا 17-  قرار دادید اما هم چنان وسایل درون فریزر الکترواستیل یخ نمیرند مشکل را در یکی از موارد زیر پیدا کنید ( یخچال الکترواستیل گرمه فریزر الکترواستیل سرد ):

 • نقص فنی برد کنترل دما:

   همان‌طور که  قبلا اشاره نمودیم  برد فریزر الکترواستیل فرستادن ولتاژ به موتور و کمپرسور است. گاهی علت سرد و خنک نکردن در  فریزر الکترواستیل خرابی این برد کنترل دما می باشد.

 •  سیم‌پیچ خازن دچار جرم گرفتگی:

  گاز مخصوص فریزر الکترواستیل را سیم‌پیچ خازن منتقل میکند پمپاژ می‌کند که از حالت گازی به مایع داغ  تغییر میدهد.  اگر این قطعه کثیف شود عملکردش انتقال ممکن نمیشود.برای برطرف کردن این مشکل ان را تمیر کنید.

 • پره های فن فریزر الکترواستیل و یا موتور خراب است:

   موتور فن در کندانسور یخچال الکترواستیل قرار می‌گیرد. اگر به هر دلیلی موتور فن ایراد پیدا کند یا پره‌های فن دچار شکستگی شوند. جریان هوای سرد متوقف می‌شود و دمای فریزر الکترواستیل افزایش پیدا می‌کند.

برفک زدن اواپراتور:

اگر قسمت  اواپراتور دورش را برفک بگیرد و یا یخ بزند باید بررسی شود و مشکل را حل کرد.

علت یخ زدن مواد درون یخچال الکترواستیل چیست؟

گاهی هم پیش می‌آید مواد درون یخچال الکترواستیل یخ میشود و دمای یخچال الکترواستیل خیلی بالا میره. که دلیل ان این مشکل می باشد

 • ترموستات خراب شده است
 •  ترمیستور یا سنسور دما دچار مشکل شده است
 • برد اصلی باید تعمیر شود
 • خراب شدن  دمپر
 • برد کنترل معیوب شده است

یخچال الکترواستیل سرد نمی کند

حرف آخر

یخچال الکترواستیل گرمه فریزر الکترواستیل سرد یا فریزر الکترواستیل سرده یخچال الکترواستیل گرم مشکلی که گاهی پیش میاد موارد بالا رو چک کنید.

اگر درست شد که هیچ اگر نشد میتونید با متخصصان حرفه ایی ما ارتباط برقرار کنید. تا مشکل شما در کوتاهترین زمان ممکن حل کنند

علت گرم بودن داخل یخچال الکترواستیل

علت گرم بودن داخل یخچال الکترواستیل میتوان موارد بالا که برای شما شرح داده شد باشد اما اگر با این موارد نتوانستین مشکل علت گرم بودن داخل یخچال الکترواستیل را بر طرف سازین با تعمیر یخچال تماس حاصل فرمایین.

یخچال الکترواستیل سرد نمی کند ولی فریزر سرد است

سعی نمودیم در این مقاله علل یخچال سرد نمی کند ولی فریزر الکترواستیل سرد است را برای شما شرح دهیم امیدوارم این مقاله بتوانید کمکیی در زمینه یخچال سرد نمی کند ولی فریزر الکترواستیل سرد است به شما نماید.

علت بالا رفتن دمای یخچال ساید الکترواستیل

علت بالا رفتن دمای یخچال ساید الکترواستیل مواردیست که در بالا ذکر شده است برای ساید بای ساید الکترواستیل نیز صدق میکند که با مطالعه این مقاله میتوانید موارد و دلایل بالارفتن دمای یخچال الکترواستیل را ببینید.

 • علت خنک نکردن یخچال الکترواستیل,
 • دلیل سرد نکردن یخچال الکترواستیل,
 • علت سرد نکردن یخچال ساید الکترواستیل,
 • دلیل سرد نشدن یخچال الکترواستیل, 
 • علت خنک نشدن یخچال فریزر الکترواستیل,
 • علت سرد نکردن یخچال ساید بای ساید الکترواستیل,
 • علت سرد نشدن یخچال الکترواستیل,
 • دلیل خنک نکردن یخچال الکترواستیل,
 • علت گرم شدن یخچال ساید الکترواستیل,
 • علت گرم شدن بدنه یخچال الکترواستیل,
 • علت گرم شدن داخل یخچال الکترواستیل,
 • چرا یخچال الکترواستیل سرد نمی کند؟

تعمیر یخچال الکترواستیل در اصفهان

علت خنک نکردن یخچال ساید الکترواستیل

علت خنک نکردن یخچال ساید الکترواستیل هم مانند همین خصوصیان را دارا می باشد که با خواندن همین مقاله می تواند کمک کند.

 • مسدود بودن گردش هوا در اطراف یخچال الکترواستیل

 

خدمات پس از فروش یخچال الکترواستیل در اصفهان
نمایندگی الکترواستیل در اصفهان
بوی بد یخچال الکترواستیل از چیست؟
علت برفک زدن یخچال الکترواستیل
مشکلات یخچال الکترواستیل دوقلو

نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در اصفهان
تعمیر یخچال الکترواستیل در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.