علت برفک زدن یخچال

4.7/5 - (3 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال دارین و یخچال شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال

برفک زدن در یخچال‌ ، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک را یا علت برفک زدن یخچال بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

چرا یخچال‌ برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال

دلایل برفک زدن یخچال را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال ، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال که به صورت آهنربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال است.

خراب شدن ترموستات

ترموستات یخچال نقش مهمی در رساندن دمای یخچال به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد.

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

برفک یخچال چگونه درست میشود

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر می باشد و یخچال شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برفک یخچال چگونه درست میشود برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال بدون برفک

علت برفک زدن یخچال بدون برفک را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

علت یخ زدن و برفک زدن در یخچال ال جی، سامسونگ، بوش، امرسان، اسنوا و…

مشکل یخ زدن و یا برفک زدن داخل یخچال در تمامی یخچال‌های ایرانی و خارجی ممکن است وجود داشته باشد به شما توصیه می‌کنیم یخچال خود را به طور مرتب تمیز کرده و به طور مرتب سرویس کنید. سرویس به موقع مانع از بروز مشکلات این چنینی در یخچال شما می‌شود. مشکل در سیستم برفک زدا یا یخ زدای خودکار، خراب شدن لاستیک درب یخچال، تنظیم نبودن دما به طور صحیح، خراب شدن ترموستات، مشکل در لوله تخلیه، کم شدن و یا زیاد شدن گاز یخچال و… از جمله مهم ترین دلایلی هستند که سبب بروز این مشکل می‌شوند.

در صورتی که برای رفع این مشکل نیاز به تعمیرکار حرفه ای می باشین توسط تعمیرکاران متبحر مجموعه اصفهان تعمیر به صورت تضمینی این مشکل را رفع کنید. خدمات مجموعه ما با ارائه گارانتی 180 روزه در محل انجام می‌شود. اصفهان تعمیر  تعمیرگاه مرکزی تعمیرات انواع یخچال بوش، سامسونگ، ال جی، هیمالیا، اسنوا، فیلور،  الکترواستیل، هیتاچی، پارس، ساید، دونار، هایسنس، یخساران وستینگهاوس، پروفایل امرسان و سیلوان و… است.

  • علت برفک زدن یخچال سیلوان
  • برفک یخچال چگونه درست میشود
  • سیستم برفک زدایی یخچال
  • چرا کف فریزر یخ میزند
  • علت یخ زدن داخل یخچال قدیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *