علت برفک زدن یخچال هیمالیا

4.3/5 - (3 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال هیمالیا را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال هیمالیا دارین و یخچال هیمالیا شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال هیمالیا

برفک زدن در یخچال‌ هیمالیا، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های هیمالیا دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال هیمالیا شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر هیمالیا را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ هیمالیا نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک هیمالیا را یا علت برفک زدن یخچال هیمالیا بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر هیمالیا وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال هیمالیا راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

چرا یخچال‌ هیمالیا برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال هیمالیا که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال هیمالیا هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر هیمالیا در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال هیمالیا می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال هیمالیا باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال هیمالیا سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال هیمالیا می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال هیمالیا

دلایل برفک زدن یخچال هیمالیا را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست هیمالیا خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال هیمالیا

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال هیمالیا، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال هیمالیا مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال هیمالیا باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال هیمالیا خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال هیمالیا که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر هیمالیا است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال هیمالیا شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال هیمالیا می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال هیمالیا می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال هیمالیا است.

خراب شدن ترموستات هیمالیا

ترموستات یخچال هیمالیا نقش مهمی در رساندن دمای یخچال هیمالیا به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال هیمالیا فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال هیمالیا را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر هیمالیا 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال هیمالیا

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال هیمالیا شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر هیمالیا خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال هیمالیا خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر هیمالیا می باشد و یخچال هیمالیا شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر هیمالیا را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال هیمالیا

  • برفک یخچال چگونه درست میشود
  • سیستم برفک زدایی یخچال
  • چرا کف فریزر یخ میزند

علت برفک زدن یخچال بدون برفک هیمالیا

علت برفک زدن یخچال بدون برفک هیمالیا را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.