علت برفک زدن یخچال الکترواستیل

4/5 - (8 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال الکترواستیل را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال الکترواستیل دارین و یخچال الکترواستیل شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال الکترواستیل

برفک زدن در یخچال‌ الکترواستیل، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های الکترواستیل دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال الکترواستیل شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر الکترواستیل را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ الکترواستیل نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک الکترواستیل را یا علت برفک زدن یخچال الکترواستیل بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر الکترواستیل وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال الکترواستیل راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

چرا یخچال‌ الکترواستیل برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال الکترواستیل که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال الکترواستیل هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر الکترواستیل در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال الکترواستیل می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال الکترواستیل باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال الکترواستیل سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال الکترواستیل می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال الکترواستیل

دلایل برفک زدن یخچال الکترواستیل را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست الکترواستیل خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال الکترواستیل

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال الکترواستیل، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال الکترواستیل مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال الکترواستیل باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال الکترواستیل خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال الکترواستیل که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر الکترواستیل است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال الکترواستیل شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال الکترواستیل می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال الکترواستیل می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال الکترواستیل است.

خراب شدن ترموستات الکترواستیل

ترموستات یخچال الکترواستیل نقش مهمی در رساندن دمای یخچال الکترواستیل به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال الکترواستیل فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال الکترواستیل را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر الکترواستیل 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال الکترواستیل

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال الکترواستیل شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر الکترواستیل خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال الکترواستیل خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر الکترواستیل می باشد و یخچال الکترواستیل شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر الکترواستیل را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال الکترواستیل

  • برفک یخچال چگونه درست میشود
  • سیستم برفک زدایی یخچال
  • چرا کف فریزر یخ میزند

علت برفک زدن یخچال بدون برفک الکترواستیل را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

خدمات پس از فروش یخچال الکترواستیل در اصفهان
نمایندگی الکترواستیل در اصفهان
بوی بد یخچال الکترواستیل از چیست؟
علت سرد نکردن یخچال الکترواستیل
مشکلات یخچال الکترواستیل دوقلو

نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در اصفهان
تعمیر یخچال الکترواستیل در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.