بوی بد یخچال الکترواستیل از چیست؟ رفع فوری بوی بد یخچال با چی از بین میره

4.5/5 - (4 امتیاز)

بوی بد یخچال الکترواستیل از چیست؟ رفع فوری بوی بد یخچال الکترواستیل، بوی بد یخچال الکترواستیل با چی از بین میره از جمله سوالاتی می باشد که کسانی که یخچال الکترواستیل فریزر داخل منزل دارند می پرسند که در این مقاله سعی کرده ایم به این سوال بوی بد یخچال الکترواستیل از چیست؟ و رفع فوی بوی بد یخچال الکترواستیل فریزر پاسخ دهیم.

اکنون برای سوال بوی بد یخچال الکترواستیل ناشی از چیست را میخواهیم جواب دهیم؟ اگر در یخچال الکترواستیل خود را باز می کنید و بوی بد می دهد، پس تنها نیستید. بسیاری از افراد این مشکل را با یخچال الکترواستیل خود تجربه می کنند، اما نمی دانند علت آن چیست و چه کاری باید انجام دهند.

در این پست، ما در مورد اینکه چگونه بوی بد یخچال الکترواستیل چگونه برطرف می شود و آموزش گرفتن بوی بد یخچال الکترواستیل که به خلاص شدن از شر این بو کمک می کند، بحث خواهیم کرد. همچنین راه‌هایی برای جلوگیری از بوی بد یخچال الکترواستیل در آینده و همچنین نکات ایمنی برای تمیز کردن یخچال الکترواستیل را بررسی خواهیم کرد.

دسترسی سریع به محتوا

بوی بد یخچال الکترواستیل از چیست؟

یخچال الکترواستیل وسیله ای است که به راحتی میتواند بوهای بد را ازخود انتشار دهد. غالباً مواد غذایی نصب شده ممکن است در وضعیت نامناسبی قرار داشته باشند و بوهای شدیدی را منتشر کنند که به کل فضای یخچال الکترواستیل نفوذ می کند. توجه ویژه به بهداشت و نظافت این دستگاه در همه حال حائز اهمیت است. در این مقاله به شما می گوییم که چگونه با ترفندهای ساده بویی که شبیه حیوان مرده  است در یخچال الکترواستیل را حل کنید که بسیار کمک کننده خواهد بود.

بیشتر بخوانید: علت بوی بد موتور یخچال الکترواستیل

علت بوی بد یخچال الکترواستیل

برای بر طرف نمودن  بوی بد یخچال الکترواستیل و اینکه چگونه بوی بد یخچال الکترواستیل فریزر را از بین ببریم باید در ابتدا بپرسیم علت بوی بد یخچال الکترواستیل ناشی از چیست؟

بوی بد یخچال الکترواستیل ناشی از چیست؟

 • غذا برای مدت طولانی در یخچال الکترواستیل مانده و شروع به پوسیدگی یا کپک زدن کرده است.
 • حیوانی داخل یخچال الکترواستیل مرده است. ( نترسی
 • مواد غذایی با بوی تند در کنار هم قرار گرفته اند و باعث تخمیر شدن آنها و ایجاد بوی نامطبوع می شود.

علت سرد نکردن یخچال الکترواستیل

بوی بد یخچال الکترواستیل چطوری از بین ببریم؟

برای از بین بردن بوی بد یخچال الکترواستیل باید مراحل روش های رفع بوی بد یخچال الکترواستیل زیر را دنبال کنین

 1. مرحله اول حذف بوی بد یخچال الکترواستیلاولین قدم برای رفع بوی بد یخچال الکترواستیل این است که علت و منشأ آن را بیابید. چیزی که طبیعی است این است که بوی نامطبوع از هر غذایی که در وضعیت نامناسبی قرار دارد می آید. اگر غذاهای فاسد شده را تشخیص دادیم، اولین کاری که باید انجام دهیم این است که آنها را از یخچال الکترواستیل خارج کنیم. اگر ندانید بوی بد از کجا می آید، تمیز کردن عمیق یخچال الکترواستیل راحت خواهد بود. هر یک از محفظه ها و قفسه ها را باید شامل این نظافت صورت گیرند تا حذف بوی بد یخچال الکترواستیل انجام شود.
 2. مرحله دوم بسته بندی مناسبیک روش عالی برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در یخچال الکترواستیل، محافظت از تمام غذاهایی است که می توانند عطر و بوی قوی ایجاد کنند. مهمتر از همه، سس ها و غذاهای باقی مانده. ایده آل این است که آنها را در فیلم یا کاغذ آلومینیومی بپیچید.
 3. خارج کردن مواد غذایی فاسدوقتی مواد غذایی فاسد شده را خارج کردید و یخچال الکترواستیل را تمیز کنید، بوی بد باقی می ماند. زمان آن فرا رسیده است که برای از بین بردن آنها به ترفندهای خانگی توصیه شده متوسل شوید. یکی از پرطرفدارترین ها این است که یک لیمو در داخل یخچال الکترواستیل به دو قسمت تقسیم شود. که در آن باید میتوانید گل میخک اضافه کنید. همچنین می‌توان ظرفی از آب لیمو در یخچال الکترواستیل بگذارید. آن را امتحان کنید و خواهید دید که چگونه کار می کند!
 4. استفاده از قهوه برای رفع فوری بوی بد یخچال الکترواستیلبرای کسانی که عطر قهوه را دوست دارند، یک جایگزین موثر برای از بین بردن بو از یخچال الکترواستیل، قرار دادن یک لیوان کامل قهوه آسیاب شده در داخل یخچال الکترواستیل برای رفع فوری بوی بد یخچال الکترواستیل است.
 5. رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با جوش شیرین
  رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با جوش شیرین میتوانین ظرف حاوی جوش شیرین را داخل یخچال الکترواستیل قرار دهید برای جلوگیری از بوی بد یخچال الکترواستیل که توسط جوش شیرین هموار می شود.
 6. رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با زغال
  رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با زغال یکی دیگر از روش های از بین بردن بوی بد یخچال الکترواستیل می باشد به نحوی که یک تکه زغال چوب داخل ظرفی قرار داده و آن ظرف را داخل یخچال الکترواستیل بگزارید.

بوی بد یخچال الکترواستیل چگونه برطرف می‌شود؟

بوی بد یخچال الکترواستیل چگونه برطرف میشود؟ در زیر چند نمونه ازراهکارهای دیگری که میتوانید برای حذف بوی بد یخچال الکترواستیل کمک کند را برای شما بازگو می کنیم.

رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با سرکه

رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با سرکه یک گلوله بزرگ از نان خرد شده درست کنید، آن را در سرکه خیس کنید و در یخچال الکترواستیل قرار دهید. این به خنثی کردن انواع بوها کمک می کند.

رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با جوش شیرین

رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با جوش شیرین، اگر هیچ یک از این روش ها یا درمان های خانگی بوی بد یخچال الکترواستیل را از بین نبرده است، مطمئناً مشکل جدی است. یک جعبه باز جوش شیرین را به مدت دو یا سه روز داخل یخچال الکترواستیل قرار دهید تا بوها جذب شوند.

علت برفک زدن یخچال الکترواستیل

از بین بردن بوی بد یخچال الکترواستیل با وانیل

وانیل و بوی بد یخچال الکترواستیل از جمله روش هایی می باشد برای پاسخ سوال بوی بد داخل یخچال الکترواستیل را چگونه از بین ببریم؟ برای این کار پنبه را با عصاره وانیل خیس کنید. پنبه را در یخچال الکترواستیل بگذارید و بگذارید یک شب بماند.

رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با زغال

رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با زغال از جمله راهکارهای های قدیمی می باشد به این نحو که چند زغال را داخل ظرفی بگزارید وسپس یخچال الکترواستیلداخل یخچال الکترواستیل قرار دهید این یک راه حل بوی بد یخچال الکترواستیل می باشد.

رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با نوشابه

برای اینکار میتوانید از نوشابه برای شستشو قفسه های داخل یخچال الکترواستیل استفاده نمایید چون پاک کنندگی بالایی دارد.

مشکلات یخچال الکترواستیل دوقلو

تمیز کردن یخچال الکترواستیل

 • دمای یخچال الکترواستیل را بررسی کنید و مطمئن شوید که حداقل 40 درجه فارنهایت یا کمتر باشد. اگر یخچال الکترواستیل شما به اندازه کافی سرد نیست، ممکن است تمام مواد غذایی شما سریعتر از حد معمول فاسد شوند و باعث ایجاد بوی بد در دستگاه شود. هر گونه مشکل دمای یخچال الکترواستیل را فوراً برطرف کنید.
 • سیستم زهکشی و ظرف تخلیه یخچال الکترواستیل را بررسی کنید تا ببینید آیا چیزی در هر یک از اجزای آن گیر کرده است که منجر به ایجاد بوی بد از آنجا می شود.
 • اگر ذرات غذا یا باقی مانده های ارگانیک دیگر را در داخل یخچال الکترواستیل خود مشاهده کردید، از یک محصول تمیزکننده کاملا طبیعی یخچال الکترواستیل مانند یخچال الکترواستیل پاک کن ما استفاده کنید. همچنین می توانید از محلول تمیزکننده یخچال الکترواستیل برای پاشیدن داخل یخچال الکترواستیل استفاده کنید.
 • اگر متوجه هر گونه مدفوع حیوان، لکه ادرار یا سایر علائم حیوانی در داخل یخچال الکترواستیل خود شدید، حتماً بلافاصله آن را تمیز کنید. بوی این حیوانات مرده با گذشت زمان قوی تر می شود، بنابراین در حذف کامل آنها معطل نکنید.
 • قفسه ها و کشوهای یخچال الکترواستیل را تمیز کنید تا ذرات غذا یا کثیفی که می تواند باعث ایجاد بوی بد شود را پاک کنید.
 • اگر یخچال الکترواستیلی با آب سرد جلویی دارید، مطمئن شوید که نشتی ندارد. نشتی از دستگاه باعث رشد کپک در داخل یخچال الکترواستیل شما می شود که می تواند منجر به بوی بدی نیز شود. در صورت کشف فوراً تمام نشتی ها را برطرف کنید.
 • اگر نمی توانید منبع بوی یخچال الکترواستیل خود را پیدا کنید، نشت هوا را بررسی کنید. اغلب اوقات یخچال الکترواستیل بوی حیوان مرده می دهد زیرا هوای سرد را در جایی از بدن خود از دست می دهد. تمام مهر و موم ها را بررسی کنید و اگر مهر و موم های قدیمی را به درستی آب بندی نمی کنند، تعویض کنید (در صورت لزوم عایق اضافه کنید).
 • کویل های یخچال الکترواستیل را با محلول یخ زدایی یخچال الکترواستیل تمیز کنید. این کار به کارآمدتر شدن یخچال الکترواستیل کمک می کند و از ایجاد بوی بد در آینده در یخچال الکترواستیل شما جلوگیری می کند.
 •  

چرا یخچال الکترواستیل من بو می دهد؟

اگر هر دوی این مراحل را امتحان کرده اید و هنوز هم متوجه می شوید که در یخچال الکترواستیل شما بو وجود دارد، باید اقدامات بیشتری انجام دهید. در این مورد، باید با یک سرویس تعمیر یخچال الکترواستیل یا تکنسین تماس بگیرید که بتواند هر آنی مرده را پیدا کند

برای جلوگیری از بوی بد یخچال الکترواستیل چه کنیم

اقدامات پیشگیرانه زیر را برای جلوگیری از بوی بد یخچال الکترواستیل چه کنیم؟ را برای شما شرح دادیم.

 • اگر یخچال الکترواستیل بعد از تمیز کردن و ترفند رفع بوی بد یخچال الکترواستیل باز بو میدهد میتوانین با اصفهان تعمیر تماس بگیرین.
 • با آوردن یخ در یخچال الکترواستیل هنگام خرید مواد غذایی و با خرید بسته رطوبت، به یخچال الکترواستیل رطوبت اضافه کنید.
 • اگر یخچال الکترواستیل بو می دهد، سطح رطوبت یخچال الکترواستیل را بالای 70 درصد افزایش دهید تا رطوبت بیشتری برای یخچال الکترواستیل فراهم شود و بوها را جذب کند. می توانید این کار را با آوردن مقداری یخ داخل یخچال الکترواستیل هنگام تمیز کردن انجام دهید تا آب تبخیر شده به آن اضافه شود.
 • هر چند وقت یکبار باید داخل یخچال الکترواستیل خود را تمیز کنید.
 • اگر یخچال الکترواستیل به درستی تمیز و نگهداری نشود بوی بد می دهد. یخچال الکترواستیل را باید حداقل یک بار در ماه با استفاده از مواد شوینده ملایم به طور کامل تمیز کنید. با این حال، توصیه می شود هر هفته یخچال الکترواستیل را تمیز کنید زیرا باعث رفع بود بد یخچال الکترواستیل می شود.
 • هنگام تمیز کردن یخچال الکترواستیل خود، باید به دفعات تعویض فیلتر آب در تلگراف درب یخچال الکترواستیل نیز توجه داشته باشید زیرا این کار به کاهش بو نیز کمک می کند. اگر از داخل یخچال الکترواستیل بوی بدی به مشام می رسد، باید یخچال الکترواستیل را بیشتر تمیز کنید.

آیا می توانید از سفید کننده برای تمیز کردن یخچال الکترواستیل استفاده کنید؟

خیر، نباید در هیچ قسمتی از یخچال الکترواستیل خود از سفید کننده استفاده کنید زیرا ممکن است به یخچال الکترواستیل و اجزای آن آسیب برساند. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که اگر یخچال الکترواستیل را به طور مرتب تمیز نکنید، اجازه خواهید داد که مواد غذایی نشت و باقیمانده آن جمع شود. این می تواند باعث ایجاد بو شود.

چگونه می توان بوی بد یخچال الکترواستیل را از بین برد؟

چگونه می توان بوی بد یخچال الکترواستیل را از بین برد در انتها میتوانید مراحل زیر را دنبال نمایید و روشی برای برطرف کردن بوی بد یخچال الکترواستیل چه کنیم و سوال بوی بد یخچال الکترواستیل چطور از بین میرود را جواب دهیم.

 • تعويض واشر يخچال: بوی بد یخچال الکترواستیل مي‌تواند به دليل نشتي درب يخچال يا بسته نشدن درب يخچال باشد. بویی که از یخچال الکترواستیل می آید در واقع گاز متان است و معمولاً در مکان های تنگ مانند اطراف درهای یخچال الکترواستیل ایجاد می شود، زیرا جایی برای خروج این بو از یخچال الکترواستیل شما وجود ندارد. تعویض واشر یخچال الکترواستیل یکی از موثرترین اقدامات برای از بین بردن بوی یخچال الکترواستیل است.
 • یخ زدایی یخچال الکترواستیل: اگر یخچال الکترواستیل شما دارای یخ زدگی است که بوی یخچال الکترواستیل را بدتر می کند، یخ زدایی یخچال الکترواستیل می تواند گام موثری برای خلاص شدن از شر این بو باشد.
 • خوشبوکننده محل یخچال الکترواستیل: قرار دادن دستگاه تصفیه هوا در یخچال الکترواستیل گام موثری است که می تواند به از بین بردن بوی یخچال الکترواستیل و گرفتن بوی بد داخل یخچال الکترواستیل کمک کند. هنگامی که این را در یخچال الکترواستیل خود قرار می دهید، ازن را در یخچال الکترواستیل ساطع می کند و در عرض 24 ساعت تمام بوها را از بین می برد. این یک راه حل طولانی مدت برای از بین بردن بوهای ناخواسته از یخچال الکترواستیل شما است.

رفع بوی بد یخچال الکترواستیل خاموش

رفع بوی بد یخچال الکترواستیل خاموش و یا از بین بردن بوی بد یخچال الکترواستیل خالی را میتوانید با باز نمودن درب یخچال الکترواستیل این بوی بد یخچال الکترواستیل خاموش را بر طرف نمایید اگر مشکل حل نشد یکی از راه حل بوی بد یخچال الکترواستیل را امتحان نمایید.

 • بوی بد یخچال الکترواستیل خاموش
 • رفع بوی بد یخچال الکترواستیل خاموش
 • از بین بردن بوی بد یخچال الکترواستیل خالی

علت بوی بد یخچال الکترواستیل

علت بوی بد یخچال الکترواستیل را در موارد بالا ذکر نمودیم اگر باز یخچال الکترواستیل شما بو میدهد علت ان را میتوانید از تعمیرکاران حرفه ای بپرسید.

علت بوی بد پشت یخچال الکترواستیل

علت بوی بد پشت یخچال الکترواستیل معمولا می تواند از موتور آن باشد برای حل این مشکل مقاله علت بوی بد پشت یخچال الکترواستیل را بررسی نمایید.

رفع بوی بد یخچال الکترواستیل در خانه

رفع بوی بد یخچال الکترواستیل در خانه می توان  استفاده سرکه، زغال، جوش شیرین، نوشابه، وانیل را به کار ببرید.

بوی بد یخچال الکترواستیل با چی از بین می ره؟

بوی بد یخچال الکترواستیل با چی از بین می ره؟ رفع بوی بد یخچال الکترواستیل باز میتوان از سرکه، زغال، جوش شیرین، نوشابه، وانیل را به کار ببرید. یا قفسه های آن را به خوبی بشورید.

بوی بد گاز یخچال الکترواستیل

بوی بد گاز یخچال الکترواستیل احتمالا نشتی گاز یخچال الکترواستیل شما باعث ایجاد این بو می شود که باید سریع برای رفع آن به یک سرویس کار حرفه ایی تماس بر قرار کنید.

راه حل بوی بد یخچال الکترواستیل

راه حل بوی بد یخچال الکترواستیل را در این مقاله برای شما مرور کردیم هر کدام از این راه حل ها که برای شما انجامش آسان تر بود اقدام به انجام آن نمایید.

در این مقاله سعی نمودیم موارد زیر را برای شما بازگو کنیم

 • بوی بد یخچال الکترواستیل با جوش شیرین
 • بوی بد یخچال الکترواستیل با پیاز
 • بوی بد یخچال الکترواستیل برای چیست
 • بوی بد پشت یخچال الکترواستیل
 • رفع بوی بد پشت یخچال الکترواستیل
 • ترفند رفع بوی بد یخچال الکترواستیل
 • رفع بوی بد جایخی یخچال الکترواستیل
 • جلوگیری از بوی بد یخچال الکترواستیل
 • چه چیزی بوی بد یخچال الکترواستیل را میگیرد

چه جوری بوی بد یخچال الکترواستیل رو از بین ببریم

 • حذف بوی بد یخچال الکترواستیل
 • راه حل بوی بد یخچال الکترواستیل
 • بوی بد یخچال الکترواستیل خاموش
 • رفع بوی بد یخچال الکترواستیل خاموش
 • از بین بردن بوی بد یخچال الکترواستیل خالی
 • رفع بوی بد یخچال الکترواستیل در خانه
 • چه چیزی برای رفع بوی بد یخچال الکترواستیل خوب است

علت بوی بد داخل یخچال الکترواستیل

 • بوی بد میگو در یخچال الکترواستیل
 • بوی بد مرغ در یخچال الکترواستیل
 • بوی بد یخچال الکترواستیل رو چطور از بین ببریم
 • رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با جوش شیرین
 • رفع بوی بد یخچال الکترواستیل با زغال
 • برطرف شدن بوی بد یخچال الکترواستیل

طریقه رفع بوی بد یخچال الکترواستیل

چیکار کنم بوی بد یخچال الکترواستیل از بین بره

 • بوی بد گاز یخچال الکترواستیل
 • گرفتن بوی بد یخچال الکترواستیل
 • آموزش گرفتن بوی بد یخچال الکترواستیل
 • گرفتن بوی بد داخل یخچال الکترواستیل
 • بوی بد موتور یخچال الکترواستیل
 • بوی بد یخچال الکترواستیل چگونه از بین میرود
 • راه های رفع بوی بد یخچال الکترواستیل
 • روش های رفع بوی بد یخچال الکترواستیل
 • نحوه ی از بین بردن بوی بد یخچال الکترواستیل

بوی بد یخچال الکترواستیل از چیست؟

اکنون برای سوال بوی بد یخچال الکترواستیل ناشی از چیست را میخواهیم جواب دهیم؟ اگر در یخچال الکترواستیل خود را باز می کنید و بوی بد می دهد، پس تنها نیستید. بسیاری از افراد این مشکل را با یخچال الکترواستیل خود تجربه می کنند،بوی بد یخچال الکترواستیل چطوری از بین ببریم؟

روش و نحوه رفع بوی بد یخچال الکترواستیل را در ای مقاله بیان کرده ایم که با استفاده از این روش ها بتوانید این بو بد را حذف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.