8 دلیل احتمالی سرد نکردن کولرگازی

8 دلیل احتمالی سرد نکردن کولرگازی
5/5 - (3 امتیاز)

8 دلیل احتمالی سرد نکردن کولرگازی را در اینجا شرح می دهیم. یکی از بدترین اتفاقات که می تواند در فصل تابستان رخ دهد خرابی کولرگازی یا اسپلیت می باشد. در مقاله زیر سعی کردیم 8 دلیل خرابی کولرگازی را برای شما شرح داده ایم.

8 دلیل احتمالی سرد نکردن کولرگازی

1. فیلتر هوا مسدود شده

اگر کولر خنک نشود ، ممکن است فیلتر هوا مسدود باشد. در چنین شرایطی ، هوا نمی تواند به درستی جریان یابد و این امر ظرفیت خنک کننده تهویه هوا را تا حد زیادی کاهش می دهد. یا فیلتر هوا را تمیز کنید یا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر کولرگازی در اصفهان

2. سیم پیچ کثیف

اگر تهویه هوا به اندازه کافی سرد نباشد ، سیم پیچ های کندانسور ممکن است کثیف و مملو از بقایای مواد باشد. در یک AC ، کندانسور مانند رادیاتوری است که گرما را پراکنده می کند (که از هوا خارج شده است). سیم پیچ کندانسور باید تمیز باشد تا گرما خارج شود. با کثیف شدن کویل ها ، کولر گازی از کارایی کمتری برخوردار می شود و همین امر باعث می شود تا خنک کننده اتاق بیشتر کار کند. اگر کویل ها به اندازه کافی کثیف باشند ، واحد هرگز به اندازه کافی سرد نخواهد بود و نمی تواند اتاق را خنک کند.

3. خنک کننده ناکافی

مایع خنک کننده از طریق سیم پیچ اواپراتور به گردش در می آید و هوای جاری بر روی آن را خنک می کند و در نهایت هوای خنک را به داخل اتاق می فرستد. بنابراین وقتی سطح این خنک کننده کافی نباشد ، AC خنک نمی شود. در این مرحله برای پر کردن و پر کردن مایع خنک کننده با یک PRO تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر اسپلیت در اصفهان

4. کمپرسور معیوب

کمپرسور قلب واحد تهویه مطبوع است که وظیفه خنک سازی اتاق شما را بر عهده دارد. اگر کولر خنک نشود ، ممکن است کمپرسور معیوب باشد. کمپرسور موتوری است که مبرد یا خنک کننده را فشرده می کند و مبرد را از طریق سیم پیچ اواپراتور و کندانسور به گردش در می آورد. اگر کمپرسور خراب شود ، چرخه خنک سازی شروع نمی شود و AC خنک نمی شود.

5. ترموستات معیوب

ترموستات سنسوری است که دمای اتاق را حس کرده و به کمپرسور اشاره می کند تا چرخه خنک سازی را شروع یا متوقف کند. اگر ترموستات معیوب باشد ، کولر خنک نمی شود یا ممکن است به طور مداوم خنک شود.

تعمیر کولر گازی اسنوا در اصفهان

6. قطعات معیوب

سایر دلایل احتمالی فنی خنک نشدن AC می تواند خازن کارکرد معیوب کمپرسور ، صفحه کنترل معیوب ، ترمیستور بد ، مویرگ خفه شده ، موتور معیوب و غیره باشد.

7. دمای جوی زیاد

AC دارای دمای عملیاتی بهینه (دمای اطراف) است که در آن می تواند به طور موثرتری کار کند. اگر دما بیش از حد بهینه دما افزایش یابد ، بازده کولر گازی پایین می آید. گاهی اوقات خارج از خانه چنان گرم است که به مرحله ای می رسد که کمپرسور کاملاً کار نمی کند.

8. AC بدون اندازه

یک اشتباه متداول که مردم مرتکب می شوند این است که آنها AC را بر اساس بودجه خود و نه بر اساس نیاز اتاق خریداری می کنند. یک AC کوچک در یک اتاق بزرگ برای خنک کردن اتاق در تابستانهای اوج همیشه دشوار خواهد بود. اندازه AC باید متناسب با اندازه اتاق باشد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر کولرگازی ال جی در اصفهان

9. خطای کنترل از راه دور AC

همچنین هنگامی که ریموت قادر به ارسال سیگنال های تغییر دما به واحد AC نیست ، می تواند وضعیتی ایجاد شود. تعویض ساده ریموت کار بزرگی خواهد داشت. در اینجا چند ریموت AC مخصوص مارک تجاری و یک ریموت جهانی وجود دارد که می توانید از طریق فروشندگان مشهور از آن استفاده کنید
اگر از هوای خنک AC خود لذت می برید اما در پایان ماه پس از دیدن قبض های برق عرق کرده اید ، پس یک سیستم قوی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند در مدت زمان طولانی صرفه جویی زیادی در پول و انرژی داشته باشید. این ماژول AC را که به شما کمک می کند تمام لوازم خانگی سنگین را برای بیش از 25 سال کار کنید ، بررسی کنید.

به غیر از این ، اگر AC شما خنک کننده نیست ، شما همیشه می توانید یک پرونده را با Mr Right رزرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *