آژانس تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان تعمیر

7 مشکل رایج و تعمیر یخچال فریزر

7 مشکل رایج و تعمیر یخچال فریزر

لیست محتوای این نوشته

5/5 - (1 امتیاز)

7 مشکل زایج و تعمیر یخچال فریزر یخچال شما فضایی کافی برای غذاهای تازه و مواد منجمد را به طور یکسان فراهم می کند و مواد مورد نیاز برای ایجاد غذاهای دوست داشتنی و غذاهای جدید خوشمزه را برای خانواده و دوستانتان فراهم می کند. یخچال و فریزر با عملکرد مناسب جز اصلی در هر آشپزخانه است ، اما شما می توانید مانند هر لوازم خانگی دیگر با یخچال خود مشکلاتی داشته باشید که نیاز به تعمیر دارد.

انواع مختلفی از مشکلات معمول یخچال وجود دارد که بهتر است توسط تعمیرکاران حرفه ای لوازم خانگی برطرف شود. برای کمک به شما در تشخیص مشکلات یخچال خود ، برخی از رایج ترین مشکلات تعمیر یخچال را بررسی می کنیم.

7 مشکل رایج و تعمیر یخچال فریزر

در زیر 7 مشکل معمول یخچال را دنبال میکنیم

1. یخچال به طور مداوم کار میکند

یکی از رایج ترین مشکلات یخچال و فریزر ، این است که به طور مداوم  کار می کند. یخچال و فریزر شما برای حفظ درجه حرارت خنک برای غذا نیاز به کار دارد و یخچالی که دائماً کار می کند می تواند بسیار پر سر و صدا باشد. حتی بدتر از آن ، میزان قابل توجهی انرژی شما را افزایش می دهد ، زیرا یخچال یکی از پر مصرف ترین وسایل خانه است.

متداول ترین دلیل کارکرد بیش از حد یخچال و فریزر ، جمع شدن گرد و غبار یا سایر آشغال های آشپزخانه در اطراف سیم پیچ های کندانسور واحد است. برای بررسی این موضوع ، باید برق یخچال خود را قطع کرده و به سیم پیچ هایی که معمولاً در پایین واحد قرار دارند ، دسترسی پیدا کنید.

اگر بعد از تمیز کردن مشکل همچنان ادامه داشت ، ممکن است دمای یخچال شما خیلی کم تنظیم شود و باعث شود دائماً کار کند تا دمای بسیار پایینی داشته باشد. درجه حرارت یخچال خود را تنظیم کنید تا ببینید این بر دوچرخه سواری تأثیر می گذارد یا خیر. در صورت ادامه مشکلات ، به تعمیرکار حرفه ای یخچال و فریزر مراجعه کنید.

تعمیر یخچال دوو در اصفهان

2. یخچال نشتی آب دارد

نشت آب یک مشکل معمول اما نگران کننده یخچال است. این مسئله غالباً به دلیل مسدود شدن تخلیه یخ زدایی ، یا مسدود شدن یا تأمین خط تأمین آب منجمد است.

تخلیه یخ زدایی واحد شما می تواند توسط ذرات غذا یا سایر مواد زائد مسدود شود و معمولاً از داخل فریزر قابل دسترسی است. می توانید تخلیه را از داخل فریزر با استفاده از آب گرم خارج کنید ، هرچند ممکن است لازم باشد بقایا را به صورت دستی خارج کنید. شلنگ تخلیه یخ زدایی را در پشت یخچال خود قرار دهید و آن را با آب گرم و صابون تمیز کنید تا آلودگی های آن مسدود شود.

اگر مشکوک به مسدود شدن یا یخ زدگی خط لوله تأمین آب یخچال هستید ، باید دستگاه را از برق بکشید و از بسته بودن شیر قطع کننده آن اطمینان حاصل کنید. از آنجا خط تأمین آب را بررسی کنید تا ببینید آیا شکاف یا پارگی وجود دارد. در این صورت ، باید خط تعویض شود. در صورت مشاهده گرفتگی که به نظر نمی رسد یخ باشد ، با یک متخصص تعمیر یخچال مشورت کنید.

تعمیر یخچال ال جی در اصفهان

3. تجمع یخ در فریزر شما

فریزر یخچال و فریزر شما فضای مناسبی برای ذخیره سازی یخ است ، اما نباید دارای تجمع قابل توجه یخ باشد.

باز نگه داشتن فریزر به مدت طولانی می تواند باعث تجمع یخ شود ، زیرا این امر باعث افزایش سطح رطوبت داخل فریزر می شود. اطمینان حاصل کنید که سطح رطوبت بیش از حد بالا نمی رود ، پس از پایان دسترسی به واحد ، درب فریزر خود را ببندید. همچنین ممکن است فریزر شما دارای مهر و موم معیوب باشد ، که برای افزایش رطوبت به هوای خارج وارد می شود. می توانید مهر و موم فریزر خود را تعویض کنید تا از دما و رطوبت مناسب برخوردار باشد.

اگر این راه حل ها مشکلی را برای شما حل نمی کنند از یک سرویس حرفه ای تعمیر یخچال کمک بگیرید.

تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

4. تلگراف آب یخچال کار نمی کند

بسیاری از یخچال های مدرن از یک توزیع کننده داخلی آب استفاده می کنند و به راحتی آب سرد و شیرین خانه شما را تأمین می کنند. توزیع کننده آب واحد شما ممکن است به دلایل مختلف کار نکند.

وان آب در درب فریزر واحد شما ممکن است یخ زده باشد ، و باعث می شود آب شیرین از طریق تلگراف عبور نکند. خوشبختانه می توان این وان را جدا و ذوب کرد و به این ترتیب آب یک بار دیگر جاری می شود. همچنین ممکن است شیر ​​ورودی آب معیوب داشته باشید. شیر ورودی آب برای تأمین آب دیسپنسر باز می شود اما ممکن است خراب باشد. همچنین ممکن است فشار آب کمی داشته باشید ، به این معنی که آب از طریق دریچه ورودی برای تلگراف هل داده نمی شود. اگر در حل این مشکل مشکل دارید ، با یک تکنسین حرفه ای تعمیر یخچال تماس بگیرید.

تعمیر یخچال در اصفهان

5. یخچال گرم است

یخچال و فریزرها برای سرد نگه داشتن هوا طراحی شده اند و گرمای بیش از حد دستگاه شما را به ویژه نگران کننده می کنند. اگر متوجه شدید که یخچال شما گرم است ، قطعاً باید سریع تعمیرات را انجام دهید.

یخچال و فریزر گرم احتمالاً به دلیل مشکلات سیم پیچ کندانسور آن ایجاد می شود. شما می توانید با تمیز کردن سیم پیچ های خازن یخچال شروع به کار کنید ، در حالی که موتور فن کندانسور را نیز بررسی کنید تا از عملکرد درست آن اطمینان حاصل کند. حل این مشکل به ویژه دشوار است و برای رفع آن اغلب نیاز به خدمات حرفه ای تعمیر یخچال است.

تعمیر یخچال در بهارستان

6. یخچال خیلی پر سر و صدا است

یخچال باید در حجمی کار کند که در زندگی روزمره شما مزاحمت ایجاد نکند. اگر یخچال شما به خصوص پر سر و صدا به نظر می رسد ، احتمالاً با یکی از طرفداران آن مشکلی دارید.

در اکثر یخچالهای معمولی هم فن خازن و هم فن اواپراتور وجود دارد. فن کندانسور سیم پیچ کندانسور واحد شما را خنک می کند.

علت سرد نکردن یخچال سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستگاه شما ثبت شد تکنسین در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت