کاهش باد کولرگازی یا اسپلیت

کاهش باد کولرگازی یا اسپلیت
Rate this post

کاهش باد کولرگازی یا اسپلیت در حالت گرمایش و سرمایش رخ می‌دهد. بنابراین فرقی نمی‌کند شما از کدام آپشن اسپلیت استفاده می‌کنید. کاهش پرتاب باد اسپلیت از مشکلات رایجی است که بیشتر مشتریان از آن شکایت دارند. مواجه شدن با این مشکل سبب می‌شود شما برای رساندن دمای محیط به دمای دلخواه، درجه اسپلیت را دائما افزایش یا کاهش دهید.

کاهش باد کولرگازی یا اسپلیت

اگر نیاز به تعمیر کولر گازی دارید میتوانید با شماره 09036058733  اقای اشرفی تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: نکات و اصول استفاده از کولر گازی

 

چرا باد اسپلیت کم شده است؟

کاهش باد اسپلیت معمولا به سه علت رخ می‌دهد. کثیف شدن فیلترهای هوا، یخ زدن کویل‌های اوپراتور و یا وجود مشکل در بلور کولر گازی ، از علل شایع بروز این مشکل است. در ادامه کاهش باد کولرگازی یا اسپلیت با ما همراه باشید.

کثیف شدن فیلتر هوا کولر گازی

از نوبه ایی دیگر این است که اسپلیت هر مقدار هوایی که می‌تواند وارد دستگاه کند به همان میزان هوای خنک خروجی است . بنابراین فیلتر هوا باید زود به زود عوض شود

کاهش حجم هوای ورودی سبب کاهش حجم هوای خروجی نیز می‌شود. نکته حائز اهمیت این است که ادامه این روند سبب اورلود کمپرسور می‌شود.

برای جلوگیری از هزینه‌های گزاف، لازم است هر یک ماه یکبار فیلتر اسپلیت را به طور کامل تمیز کنید. این کار سبب بهبود جریان هوا در اسپلیت و حل مشکل کاهش پرتاب باد می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر کولر گازی در اصفهان

یخ زدن کویل‌های اوپراتور کولر گازی

محل قرار گیری کویل‌های خنک کننده در اسپلیت، داخل ساختمان و در یونیت داخلی است. یخ زدن کویل‌های اوپراتور اسپلیت، باعث  میشود هوا ارسال نشود. این موضوع نیز باعث پایین امدن باد اسپلیت می‌شود.

عوامل مختلفی باعث یخ زدن کویل‌های خنک کنندهمیتوان عنواین زیر را گفت:

  • کثیف شدن فیلتر هوا
  • کثیف شدن و یا بروز انسداد در کویل‌های اوپراتور
  • کاهش میزان گاز کولر گازی

از عوامل اصلی یخ زدن کویل‌های اوپراتور در اسپلیت است باعث کاهش باد کولرگازی یا اسپلیت می شود.

بیشتر بخوانید: 8 دلیل احتمالی سرد نکردن کولرگازی

کاهش باد کولرگازی

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر کولر گازی ال جی در اصفهان

کاهش باد کولرگازی یا اسپلیت

کاهش باد کولرگازی یا اسپلیت برای رفع مشکل، ابتدا باید کویل‌های اوپراتور را بررسی نمائید. در صورتی که متوجه تجمع یخ در این قسمت شدید باید ترموستات فن کولر را از حالت خودکار خارج کنید. آن را در حالت روشن قرار دهید. با اینکار یخ‌های ایجاد شده ذوب می‌شود.

پس از انجام عملیات فوق به تمیز کردن فیلتر هوا بپردازید. کویل‌ها و فیلتر در کولر گازی را می‌توانید به وسیله فرچه و یا برس تمیز کنید. در تمیز کردن این بخش نهایت دقت را به کار بگیرید. در صورتی که مشکل رفع نشود، باید از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

تعمیرکار باید میزان گاز در اسپلیت را اندازه گیری کند. امکان دارد گاز اسپلیت کمتر از مقدار مورد نیاز باشد. در اینصورت احتمالا اسپلیت نشتی دارد که باید محل نشتی پیدا شده و رفع شود. همچنین اسپلیت باید شارژ شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر اسپلیت در اصفهان

وجود مشکل در بلوورهای اسپلیت

بلوور قطعه‌ای است که در داخل یونیت داخلی قرار دارد. مهم ترین علت کاهش باد اسپلیت مربوط به بروز مشکل در این بخش است. وجود مشکلات زیر در بلوور سبب کاهش پرتاب باد اسپلیت می‌شود:

  • اگر حجم بالایی از آلودگی در سطح پره‌های بلوور باشد.
  • موتور بلوور دچار مشکل شده باشد.
  • نیاز به سرویس موتور

برای برطرف کردن این مشکل طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. بعد از قطع برق  موتور بلوور را مکاشفه کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. کاهش باد کولرگازی یا اسپلیت مشخص است.
  2. اگر  زیادی آلودگی در این قسمت هست با استفاده از یک پارچه این این قسمت را تمیز کنید.
  3. اسپلیت را به برق وصل کنید اگر باد اسپلیت مطلوب نمیباشد لازم است از یک سرویس کاره با تجربخ استفاده نمایید تا شمار را راهنمایی کند.

مقاله بعدی:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *