علت یخ زدن داخل یخچال قدیمی

5/5 - (3 امتیاز)

علت یخ زدن داخل یخچال قدیمی را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال قدیمی دارین و یخچال قدیمی شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت یخ زدن داخل یخچال قدیمی

برفک زدن در یخچال‌ قدیمی، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های قدیمی دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال قدیمی شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر قدیمی را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ قدیمی نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک قدیمی را یا علت یخ زدن داخل یخچال قدیمی بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر قدیمی وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال قدیمی راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

چرا یخچال‌ قدیمی برفک می‌ زند؟

علت یخ زدن داخل یخچال قدیمی که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال قدیمی هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر قدیمی در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال قدیمی می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال قدیمی باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال قدیمی سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال قدیمی می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال قدیمی

دلایل برفک زدن یخچال قدیمی را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست قدیمی خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال قدیمی

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال قدیمی، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال قدیمی مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال قدیمی باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال قدیمی خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال قدیمی که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر قدیمی است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال قدیمی شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال قدیمی می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال قدیمی می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت یخ زدن داخل یخچال قدیمی است.

خراب شدن ترموستات قدیمی

ترموستات یخچال قدیمی نقش مهمی در رساندن دمای یخچال قدیمی به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال قدیمی فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال قدیمی را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر قدیمی 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت یخ زدن داخل یخچال قدیمی

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال قدیمی شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر قدیمی خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال قدیمی خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر قدیمی می باشد و یخچال قدیمی شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر قدیمی را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت یخ زدن داخل یخچال قدیمی

علت برفک زدن یخچال بدون برفک قدیمی را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

 

علت برفک زدن یخچال قدیمی چیست؟

از جمله مشکلاتی که ممکن است هر خانواده ایی دارد مشکل برفک زدن یخچال قدیمی است که در اینجا به آن اشاره کرده ایم.

دلیل یخ زدن داخل یخچال فریزر قدیمی چیست ؟

دلیل یخ زدن یخچال فریزر قدیمی را در این مقاله برای شما شرح دادیم که بدانید در این مواقع چگونه می توانید مشکل خود را حل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *