علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
4.3/5 - (9 امتیاز)

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی امری که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید بنابراین در صورتی که با این مشکل رو به رو شده اید خوب است تعمیر و عیب یابی آن را عقب نیندازید.

در این مقاله شما را با چگونگی عیب یابی این مشکل آشنا خواهیم نمود. در صورتی که این خلل ، مشکل شما می باشد با ما همراه شوید.

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی

خروج بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی می‌تواند به علل و علت های مختلفی رخ دهد. از مهم ترین علل بوی سوختگی می‌توان به دلایل

  • نیم سوز شدن موتور
  • سیم کشی‌های ماشین لباسشویی مرسی
  • بروز اتصالی بین سیم کشی ها
  • سوختگی لاستیک المنت
  • آسیب به دو شاخه سیم
  • و….

اشاره کرد.

یکی از کارهای اساسی که در این بین می‌بایست انجام شودد، بررسی سیم کشی ماشین لباسشویی مرسی و موتور است.

از آنجایی که این اقدامات باید توسط تعمیرکاری حرفه ای انجام گردد بنابراین لازم است برای عیب یابی این مشکل با یک تعمیرکار لباسشویی تماس صورت گیرد. در این قسمت سعی بر این شده است که علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی را به همراه رفع ان مطرح کنیم.

بیشتر بخوانید: معنی کلمات روی ماشین لباسشویی مرسی

چرا از ماشین لباسشویی مرسی بوی سوختگی می‌آید؟

در این قسمت به این سوال پاسخ می دهیم و علت ها را بررسی میکنیم تا بتوانید راه حل خوبی برای علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی پیدا نمایید.

پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی
پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی مرسی

1- پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی مرسی

یکی از بیشترین دلایلی که می‌تواند دلیل بروز این مشکل شود، پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی مرسی می باشد. در ماشین لباسشویی مرسی پولی موتور و دیگ توسط یک تسمه پلاستیکی به همدیگر اتصال پیدا می کنند.

این تسمه که به عنوان تسمه ماشین لباسشویی مرسی نام دارد، در صورتی که در اثر مدت زیاد کار کند از بین می رود و یا پاره می شود و سبب ایجاد برخورد مستقیم موتور و دیگ شود. پس باعث بوی سوختگی ماشین لباسشویی مرسی می‌شود.

بیشتر بخوانید: رفع بوی بد ماشین لباسشویی

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی
خراب شدن موتور ماشین لباسشویی مرسی

2- خراب شدن موتور ماشین لباسشویی مرسی

موتور لباسشویی مرسی یکی از قطعات اصلی و مهم در این دستگاه می باشد. اگر که این بخش مشکل پیدا کند، کار چرخش ماشین لباسشویی مرسی نیز دچار ایراد خواهد شد. نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی مرسی بسیار امکان دارد رخ دهد.

ماشین لباسشویی مرسی شما در صورت رخ دادن این مشکل از بوی سوختگی منتشر شود. بنابراین یکی از مهم ترین علت بوی سوختگی از موتور ماشین لباسشویی مرسی همین نیم سوز شدن موتور دستگاه می شود.

3- کار کردن بیش از حد دستگاه لباسشویی مرسی

یکی دیگر از علت داغ شدن موتور ماشین لباسشویی مرسی این می باشد وقتی زیاد از لباسشویی مرسی کار بکشید و زیاد از ان در یک بازه زمانی روشن نگه دارین و به موتور فشار بیاید باعث انتشار بوی سوختگی خواهد شد.

بنابراین مهم است در هنگام استفاده از لباسشویی مرسی نکات لازم را رعایت کنید و به طور صحیح از دستگاه استفاده کنید.

سوختگی لاستیک المنت
سوختگی لاستیک المنت

4- سوختگی لاستیک المنت

از دلایل دیگر علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی به المنت ماشین لباسشویی مرسی می تواند ربط دارد. درون دیگ اصلی لباسشویی مرسی لاستیکی به اسم لاستیک المنت می باشد. کار اصلی این لاستیک در واقع آب بندی المنت می باشد.

این لاستیک در صورتی که اتصالی پیدا کند، سبب محافظت از المنت و جلوگیری از بیش از حد گرم شدن المنت خواهد شد. در صورتی که برای این لاستیک ایرادی پیدا شود، در نتیجه المنت ماشین لباسشویی مرسی بیش از حد گرم شود و باعث خروج بوی سوختگی در لباسشویی مرسی خواهد شد.

 5- المنت ماشین لباسشویی مرسی

اگر که برای برد الکترونیک ماشین لباسشویی مرسی مشکلی رخ دهد، در نتیجه در زمانی که آبی در ماشین لباسشویی مرسی جریان نداشته باشد المنت وارد مدار خواهد شد.

زمانی که ماشین لباسشویی مرسی در حال خشک کردن لباس‌ها در دستگاه بوده و آبی جریان ندارد، المنت وارد مدار خواهد شد و داغ می‌شود. این مشکل دلیل آسیب رسیدن به المنت می باشد. سبب خروج بوی سوختگی در ماشین لباسشویی مرسی می‌شود.

6- سوختن سیم کشی‌

اگر در سیم کشی‌ ماشین لباسشویی مرسی و یکی از قطعات دستگاه اتصالی رخ بدهد، سبب می‌شود تا جریان الکتریکی بالا برود و در نتیجه موجب سوختن روکش در سیم‌ها خواهد شد. بنابراین سبب خروج بوی سوختگی خواهد شد.

همچنین اگرشما که به دو شاخه دستگاه آسیب وارد شود، در نتیجه اتصالی دو شاخه برق سبب خروج بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی شده و می‌بایست توسط تعمیرکار بر طرف بشود.

7- سوختن برد الکترونیک ماشین لباسشویی مرسی

بروز اتصالی در برد الکترونیک ماشین لباسشویی مرسی باعث انتشار به انتشار بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی خواهد شد.

8- خراب شدن پمپ تخلیه

از دیگر دلایل که منجر به انتشار بوی سوختگی لباسشویی مرسی می‌شود، می‌توان به پمپ تخلیه اشاره نمود. پمپ تخلیه لباسشویی مرسی شامل تسمه محور، موتور متحرک و یا موتور الکتریکی می باشد.

در صورتی که بوی سوختگی درست در هنگام شروع کار دستگاه و یا پایان کار شستشو صورت بگیرد، در نتیجه باعث متوقف شدن پمپ تخلیه خواهد شد.

تعمیر لباسشویی در اصفهان

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی 

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی به طور کامل در مطالب بالا مطرح شد. اگر که ماشین لباسشویی مرسی شما با چنین ایرادی رو به رو می باشد به راحتی از طریق مطالعه این مقاله می‌توانید علت مشکل را بدانید.

شما میتوانید برای برخورداری از خدمات تخصصی رفع بوی سوختگی لباسشویی نیز همین حالا با شماره‌های درج شده تماس حاصل نمائید و به صورت تضمینی مشکل لباسشویی مرسی خود را رفع کنید.

علت بوی سوختی از ماشین لباسشویی مرسی چیست؟

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی مرسی امری که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید.  بنابراین در صورتی که با این مشکل رو به رو شده اید خوب است تعمیر و عیب یابی آن را عقب نیندازید.

دلیل بوی سوختگی لباسشویی مرسی و رفع آن چگونه است؟

دلایل بروی سوختگی لباسشویی مرسی می تواند متنوع باشد که از دلایلی که میتواند در امر نشر بو نقش داشته باشد را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.