علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
4.3/5 - (9 امتیاز)

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا امری که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید بنابراین در صورتی که با این مشکل رو به رو شده اید خوب است تعمیر و عیب یابی آن را عقب نیندازید.

در این مقاله شما را با چگونگی عیب یابی این مشکل آشنا خواهیم نمود. در صورتی که این خلل ، مشکل شما می باشد با ما همراه شوید.

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا

خروج بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا می‌تواند به علل و علت های مختلفی رخ دهد. از مهم ترین علل بوی سوختگی می‌توان به دلایل

  • نیم سوز شدن موتور
  • سیم کشی‌های ماشین لباسشویی توشیبا
  • بروز اتصالی بین سیم کشی ها
  • سوختگی لاستیک المنت
  • آسیب به دو شاخه سیم
  • و….

اشاره کرد.

یکی از کارهای اساسی که در این بین می‌بایست انجام شودد، بررسی سیم کشی ماشین لباسشویی توشیبا و موتور است.

از آنجایی که این اقدامات باید توسط تعمیرکاری حرفه ای انجام گردد بنابراین لازم است برای عیب یابی این مشکل با یک تعمیرکار لباسشویی تماس صورت گیرد. در این قسمت سعی بر این شده است که علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا را به همراه رفع ان مطرح کنیم.

بیشتر بخوانید: معنی کلمات روی ماشین لباسشویی توشیبا

چرا از ماشین لباسشویی توشیبا بوی سوختگی می‌آید؟

در این قسمت به این سوال پاسخ می دهیم و علت ها را بررسی میکنیم تا بتوانید راه حل خوبی برای علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا پیدا نمایید.

پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی
پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی توشیبا

1- پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی توشیبا

یکی از بیشترین دلایلی که می‌تواند دلیل بروز این مشکل شود، پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی توشیبا می باشد. در ماشین لباسشویی توشیبا پولی موتور و دیگ توسط یک تسمه پلاستیکی به همدیگر اتصال پیدا می کنند.

این تسمه که به عنوان تسمه ماشین لباسشویی توشیبا نام دارد، در صورتی که در اثر مدت زیاد کار کند از بین می رود و یا پاره می شود و سبب ایجاد برخورد مستقیم موتور و دیگ شود. پس باعث بوی سوختگی ماشین لباسشویی توشیبا می‌شود.

بیشتر بخوانید: رفع بوی بد ماشین لباسشویی

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی
خراب شدن موتور ماشین لباسشویی توشیبا

2- خراب شدن موتور ماشین لباسشویی توشیبا

موتور لباسشویی توشیبا یکی از قطعات اصلی و مهم در این دستگاه می باشد. اگر که این بخش مشکل پیدا کند، کار چرخش ماشین لباسشویی توشیبا نیز دچار ایراد خواهد شد. نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی توشیبا بسیار امکان دارد رخ دهد.

ماشین لباسشویی توشیبا شما در صورت رخ دادن این مشکل از بوی سوختگی منتشر شود. بنابراین یکی از مهم ترین علت بوی سوختگی از موتور ماشین لباسشویی توشیبا همین نیم سوز شدن موتور دستگاه می شود.

3- کار کردن بیش از حد دستگاه لباسشویی توشیبا

یکی دیگر از علت داغ شدن موتور ماشین لباسشویی توشیبا این می باشد وقتی زیاد از لباسشویی توشیبا کار بکشید و زیاد از ان در یک بازه زمانی روشن نگه دارین و به موتور فشار بیاید باعث انتشار بوی سوختگی خواهد شد.

بنابراین مهم است در هنگام استفاده از لباسشویی توشیبا نکات لازم را رعایت کنید و به طور صحیح از دستگاه استفاده کنید.

سوختگی لاستیک المنت
سوختگی لاستیک المنت

4- سوختگی لاستیک المنت

از دلایل دیگر علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا به المنت ماشین لباسشویی توشیبا می تواند ربط دارد. درون دیگ اصلی لباسشویی توشیبا لاستیکی به اسم لاستیک المنت می باشد. کار اصلی این لاستیک در واقع آب بندی المنت می باشد.

این لاستیک در صورتی که اتصالی پیدا کند، سبب محافظت از المنت و جلوگیری از بیش از حد گرم شدن المنت خواهد شد. در صورتی که برای این لاستیک ایرادی پیدا شود، در نتیجه المنت ماشین لباسشویی توشیبا بیش از حد گرم شود و باعث خروج بوی سوختگی در لباسشویی توشیبا خواهد شد.

 5- المنت ماشین لباسشویی توشیبا

اگر که برای برد الکترونیک ماشین لباسشویی توشیبا مشکلی رخ دهد، در نتیجه در زمانی که آبی در ماشین لباسشویی توشیبا جریان نداشته باشد المنت وارد مدار خواهد شد.

زمانی که ماشین لباسشویی توشیبا در حال خشک کردن لباس‌ها در دستگاه بوده و آبی جریان ندارد، المنت وارد مدار خواهد شد و داغ می‌شود. این مشکل دلیل آسیب رسیدن به المنت می باشد. سبب خروج بوی سوختگی در ماشین لباسشویی توشیبا می‌شود.

6- سوختن سیم کشی‌

اگر در سیم کشی‌ ماشین لباسشویی توشیبا و یکی از قطعات دستگاه اتصالی رخ بدهد، سبب می‌شود تا جریان الکتریکی بالا برود و در نتیجه موجب سوختن روکش در سیم‌ها خواهد شد. بنابراین سبب خروج بوی سوختگی خواهد شد.

همچنین اگرشما که به دو شاخه دستگاه آسیب وارد شود، در نتیجه اتصالی دو شاخه برق سبب خروج بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا شده و می‌بایست توسط تعمیرکار بر طرف بشود.

7- سوختن برد الکترونیک ماشین لباسشویی توشیبا

بروز اتصالی در برد الکترونیک ماشین لباسشویی توشیبا باعث انتشار به انتشار بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا خواهد شد.

8- خراب شدن پمپ تخلیه

از دیگر دلایل که منجر به انتشار بوی سوختگی لباسشویی توشیبا می‌شود، می‌توان به پمپ تخلیه اشاره نمود. پمپ تخلیه لباسشویی توشیبا شامل تسمه محور، موتور متحرک و یا موتور الکتریکی می باشد.

در صورتی که بوی سوختگی درست در هنگام شروع کار دستگاه و یا پایان کار شستشو صورت بگیرد، در نتیجه باعث متوقف شدن پمپ تخلیه خواهد شد.

تعمیر لباسشویی در اصفهان

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا 

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا به طور کامل در مطالب بالا مطرح شد. اگر که ماشین لباسشویی توشیبا شما با چنین ایرادی رو به رو می باشد به راحتی از طریق مطالعه این مقاله می‌توانید علت مشکل را بدانید.

شما میتوانید برای برخورداری از خدمات تخصصی رفع بوی سوختگی لباسشویی نیز همین حالا با شماره‌های درج شده تماس حاصل نمائید و به صورت تضمینی مشکل لباسشویی توشیبا خود را رفع کنید.

علت بوی سوختی از ماشین لباسشویی توشیبا چیست؟

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی توشیبا امری که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید.  بنابراین در صورتی که با این مشکل رو به رو شده اید خوب است تعمیر و عیب یابی آن را عقب نیندازید.

دلیل بوی سوختگی لباسشویی توشیبا و رفع آن چگونه است؟

دلایل بروی سوختگی لباسشویی توشیبا می تواند متنوع باشد که از دلایلی که میتواند در امر نشر بو نقش داشته باشد را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.