آژانس تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان تعمیر

علت برفک زدن یخچال هیتاچی

لیست محتوای این نوشته

4.7/5 - (4 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال هیتاچی را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال هیتاچی دارین و یخچال هیتاچی شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال هیتاچی

برفک زدن در یخچال‌ هیتاچی، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های هیتاچی دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال هیتاچی شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر هیتاچی را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ هیتاچی نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک هیتاچی را یا علت برفک زدن یخچال هیتاچی بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر هیتاچی وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال هیتاچی راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

چرا یخچال‌ هیتاچی برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال هیتاچی که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال هیتاچی هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر هیتاچی در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال هیتاچی می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال هیتاچی باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال هیتاچی سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال هیتاچی می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال هیتاچی

دلایل برفک زدن یخچال هیتاچی را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست هیتاچی خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال هیتاچی

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال هیتاچی، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال هیتاچی مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال هیتاچی باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال هیتاچی خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال هیتاچی که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر هیتاچی است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال هیتاچی شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال هیتاچی می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال هیتاچی می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال هیتاچی است.

خراب شدن ترموستات هیتاچی

ترموستات یخچال هیتاچی نقش مهمی در رساندن دمای یخچال هیتاچی به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال هیتاچی فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال هیتاچی را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر هیتاچی 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال هیتاچی

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال هیتاچی شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر هیتاچی خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال هیتاچی خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر هیتاچی می باشد و یخچال هیتاچی شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر هیتاچی را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال هیتاچی

علت برفک زدن یخچال بدون برفک هیتاچی را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

4 دیدگاه دربارهٔ «علت برفک زدن یخچال هیتاچی»

  1. سلام وعرض ادب داخل فریزر فقط فن که برای یخچال هست دورش یخ میزنه وباعث از کارافتادن فن میشه وهرچی تو یخچال هست خراب میشه نمیدونم چندین دفعه هم تمیز کردم ولی دوباره بعد از چند روز همین مساله تکرار میشه میتونید دلیلشو بگید ممنون

    1. سلام موارد بالا ذکر شده است. غیر این صورت بفرمایین تا یه کارشناس از نزدیک بررسی کند

  2. ممنون بابت اطلاعات ما یخچال هیتاچی داریم فریزر بستنی توش آب میشه ولی مرغ و گوشت یخ میزنه و روی لوله پشت یخچال به اندازه 20سانت برفک هست به نظرتون مشکل از چیه

    1. سلام تنها مشکل ممکنه بستنی باشه :)))
      اخه در اون حجم برفک اگر موردی باشه باید برفک آب بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستگاه شما ثبت شد تکنسین در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت