علت برفک زدن یخچال سینجر

4.3/5 - (3 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال سینجر را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال سینجر دارین و یخچال سینجر شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال سینجر

برفک زدن در یخچال‌ سینجر، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های سینجر دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال سینجر شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر سینجر را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ سینجر نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک سینجر را یا علت برفک زدن یخچال سینجر بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر سینجر وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال سینجر راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

چرا یخچال‌ سینجر برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال سینجر که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال سینجر هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر سینجر در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال سینجر می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال سینجر باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال سینجر سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال سینجر می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال سینجر

دلایل برفک زدن یخچال سینجر را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست سینجر خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال سینجر

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال سینجر، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال سینجر مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال سینجر باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال سینجر خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال سینجر که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر سینجر است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال سینجر شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال سینجر می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال سینجر می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال سینجر است.

خراب شدن ترموستات سینجر

ترموستات یخچال سینجر نقش مهمی در رساندن دمای یخچال سینجر به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال سینجر فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال سینجر را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر سینجر 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال سینجر

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال سینجر شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر سینجر خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال سینجر خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر سینجر می باشد و یخچال سینجر شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر سینجر را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال سینجر

  • برفک یخچال چگونه درست میشود
  • سیستم برفک زدایی یخچال
  • چرا کف فریزر یخ میزند

علت برفک زدن یخچال بدون برفک سینجر

علت برفک زدن یخچال بدون برفک سینجر را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

 
علت برفک زدن یخچال سینجر چیست؟

از جمله مشکلاتی که ممکن است هر خانواده ایی دارد مشکل برفک زدن یخچال سینجر است که در اینجا به آن اشاره کرده ایم.

دلیل یخ زدن داخل یخچال فریزر سینجر چیست ؟

دلیل یخ زدن یخچال فریزر سینجر را در این مقاله برای شما شرح دادیم که بدانید در این مواقع چگونه می توانید مشکل خود را حل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *