علت برفک زدن یخچال ساید

4.7/5 - (3 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال ساید را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال ساید دارین و یخچال ساید شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال ساید

برفک زدن در یخچال‌ ساید، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های ساید دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال ساید شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر ساید را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ ساید نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک ساید را یا علت برفک زدن یخچال ساید بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر ساید وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال ساید راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

چرا یخچال‌ ساید برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال ساید که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال ساید هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر ساید در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال ساید می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال ساید باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال ساید سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال ساید می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال ساید

دلایل برفک زدن یخچال ساید را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست ساید خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال ساید

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال ساید، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال ساید مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال ساید باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال ساید خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال ساید که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر ساید است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال ساید شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال ساید می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال ساید می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال ساید است.

خراب شدن ترموستات ساید

ترموستات یخچال ساید نقش مهمی در رساندن دمای یخچال ساید به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال ساید فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال ساید را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر ساید 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال ساید

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال ساید شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر ساید خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال ساید خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر ساید می باشد و یخچال ساید شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر ساید را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال ساید

علت برفک زدن یخچال بدون برفک ساید را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *