علت برفک زدن یخچال بوش

4.3/5 - (3 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال بوش را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال بوش دارین و یخچال بوش شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال بوش

برفک زدن در یخچال‌ بوش، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های بوش دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال بوش شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر بوش را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ بوش نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک بوش را یا علت برفک زدن یخچال بوش بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر بوش وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال بوش راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

چرا یخچال‌ بوش برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال بوش که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال بوش هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر بوش در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال بوش می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال بوش باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال بوش سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال بوش می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال بوش

دلایل برفک زدن یخچال بوش را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست بوش خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال بوش

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال بوش، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال بوش مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال بوش باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال بوش خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال بوش که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر بوش است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال بوش شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال بوش می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال بوش می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال بوش است.

خراب شدن ترموستات بوش

ترموستات یخچال بوش نقش مهمی در رساندن دمای یخچال بوش به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال بوش فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال بوش را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر بوش 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال بوش

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال بوش شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر بوش خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال بوش خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر بوش می باشد و یخچال بوش شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر بوش را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال بوش

  • برفک یخچال چگونه درست میشود
  • سیستم برفک زدایی یخچال
  • چرا کف فریزر یخ میزند

علت برفک زدن یخچال بدون برفک بوش

علت برفک زدن یخچال بدون برفک بوش را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.