آژانس تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان تعمیر

علت برفک زدن یخچال اسنوا

لیست محتوای این نوشته

3.8/5 - (5 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال اسنوا را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال اسنوا دارین و یخچال اسنوا شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال اسنوا

برفک زدن در یخچال‌ اسنوا، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های اسنوا دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال اسنوا شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر اسنوا را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ اسنوا نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک اسنوا را یا علت برفک زدن یخچال اسنوا بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر اسنوا وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال اسنوا راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

چرا یخچال‌ اسنوا برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال اسنوا که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال اسنوا هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر اسنوا در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال اسنوا می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال اسنوا باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال اسنوا سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال اسنوا می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال اسنوا

دلایل برفک زدن یخچال اسنوا را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست اسنوا خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال اسنوا

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال اسنوا، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال اسنوا مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال اسنوا باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال اسنوا خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال اسنوا که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر اسنوا است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال اسنوا شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال اسنوا می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال اسنوا می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال اسنوا است.

خراب شدن ترموستات اسنوا

ترموستات یخچال اسنوا نقش مهمی در رساندن دمای یخچال اسنوا به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال اسنوا فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال اسنوا را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر اسنوا 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال اسنوا

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال اسنوا شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر اسنوا خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال اسنوا خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر اسنوا می باشد و یخچال اسنوا شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر اسنوا را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال اسنوا

  • برفک یخچال چگونه درست میشود
  • سیستم برفک زدایی یخچال
  • چرا کف فریزر یخ میزند

علت برفک زدن یخچال بدون برفک اسنوا

علت برفک زدن یخچال بدون برفک اسنوا را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستگاه شما ثبت شد تکنسین در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت