علت برفک زدن یخچال آزمایش

4.3/5 - (3 امتیاز)

علت برفک زدن یخچال آزمایش را در این مقاله به درخواست شما قرار میدهیم تا اگر یخچال آزمایش دارین و یخچال آزمایش شما برفک زده باشد بتوانید مشکل را بدانید و اگر بتوانین بر طرف سازید.

علت برفک زدن یخچال آزمایش

برفک زدن در یخچال‌ آزمایش، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های آزمایش دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال آزمایش شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر آزمایش را شناسایی کنید.

چرا که یخچال‌ آزمایش نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک آزمایش را یا علت برفک زدن یخچال آزمایش بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر آزمایش وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال آزمایش راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

چرا یخچال‌ آزمایش برفک می‌ زند؟

علت برفک زدن یخچال آزمایش که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال آزمایش هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر آزمایش در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال آزمایش می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال آزمایش باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال آزمایش سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال آزمایش می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال آزمایش

دلایل برفک زدن یخچال آزمایش را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست آزمایش خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال آزمایش

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال آزمایش، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال آزمایش مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال آزمایش باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال آزمایش خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه: علت بوی بد در یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال
علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال آزمایش که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر آزمایش است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال آزمایش شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال آزمایش می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال آزمایش می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال آزمایش است.

خراب شدن ترموستات آزمایش

ترموستات یخچال آزمایش نقش مهمی در رساندن دمای یخچال آزمایش به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک تعمیرکار یخچال بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال آزمایش فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال آزمایش را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر آزمایش 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال آزمایش

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال آزمایش شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر آزمایش خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال آزمایش خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر آزمایش می باشد و یخچال آزمایش شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر آزمایش را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت یخ زدن یخچال آزمایش

علت یخ زدن یخچال آزمایش را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

علت برفک زدن یخچال بدون برفک آزمایش را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.