تعمیر پنل تلویزیون ال جی اصفهان

تعمیر پنل ال جی اصفهان
5/5 - (2 امتیاز)

تعمیر پنل تلویزیون ال جی اصفهان یکی دیگر از تخصصی ترین سرویس های ارائه شده در نمایندگی تعمیرات ال جی در اصفهان  است که توسط تیمی از خبره ترین و مجرب ترین کارشناسان انجام می پذیرد. دارندگان انواع تلویزیون های ال جی می توانند با مراجعه به این مرکز، اشکالات پیش آمده در این دستگاه را مرتفع سازند و شاهد بهسازی و تعمیر تلویزیون LG خویش باشند.

با شماره 09036058733 اشرفی داخلی 1 تماس بگیرین

تعمیر پنل تلویزیون ال جی اصفهان

در صورتی که امکان حمل تلویزیون و مراجعه به تعمیرگاه را نداشته باشید می توانید از سرویس تعمیر پنل تلویزیون ال جی در محل  اصفهان در منزل استفاده نمایید. در این سرویس کارشناسان تعمیرات تلویزیون ال جی خود در محل حضور یافته و اشکالات پیش آمده در دستگاه را مرتفع می سازند.

علائم خرابی پنل تلویزیون ال جی

در بخش زیر برخی اشکالات رایج در پنل های تلویزیون ال جی، علل این اشکالات و شیوه تعمیر آنها شرح داده شده است. اگر در طول روزهای اخیر متوجه بروز خرابی و اختلال در پنل های تلویزیون خود شده اید می توانید با مطالعه موارد زیر، نوع اشکال پیش امده و شیوه رفع آن را دریابید. توصیه می شود تعمیر پنل تلویزیون ال جی و رفع اشکالات پیش امده در آن را به کارشناسان این کار در نمایندگی تعمیرات ال جی در اصفهان  بسپارید و در صورت نداشتن تخصص از ورود به این کار خودداری ورزید.

روشن شدن تلویزیون و توقف تصویر پس از چند ثانیه

علت بروز این اشکال را می توان در برد بک لایت و LED های داخل پنل که نور بک لایت را می سازند، جستجو کرد. توصیه می شود در صورت وجود این اشکال در دستگاه، تعمیر پنل تلویزیون ال جی اصفهان را به کارشناسان مربوطه واگذار نمایید.


خیس شدن پنل تلویزیون ال جی

در صورت خیس شدن تلویزیون می‌بایست بلافاله دستگاه را خاموش کرده و از روشن کردن مجدد آن خودداری کنیم. در صورتی که تلویزیون ال جی در زمان خیس شدن خاموش است آن‌را به همان حالت رها کرده و به هیچ عنوان روشن نکنیم زیرا پنل های ال سی دی و ال ای دی به شدت در مقابل رطوبت آسیب پذیر هستند.


استند بای تلویزیون و خارج نشدن از این حالت

در صورت بروز این اشکال، جهت تعمیر پنل تلویزیون ال جی اصفهان می بایست بورد پاور را مورد بررسی قرار داد. در صورت سالم بودن این بخش این احتمال وجود دارد که مین برد دستگاه دچار ایراد شده باشد.

صدا نداشتن تلویزیون علی‌رغم وجود تصویر

این خرابی بیشتر مرتبط با بخش بک لایت تلویزیون است و علت آن را می بایست در این بخش از دستگاه جستجو کرد. خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی شایع است. در تلویزیون های ال ای دی سری f ال جی خرابی بک لایت بیشتر است. برای تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان با ما باشین.


روشن و خاموش شدن تلویزیون ال جی

مشکل روشن و خاموش شدن تلویزیون ال جی در بیشتر موارد بعلت خرابی مین برد تلویزیون است. بروز این ایراد غالباً در تلویزیون LED ال جی سری ۵ مانند  D5950، D5500، D5000 است و روش رفع آن که منجر به تعمیر پنل تلویزیون ال جی می شود عبارت است از: تعویض نرم افزار تلویزیون، تعویض آی سی حاوی نرم افزار، تعویض قطعات مربوط به بخش حافظه تلویزیون و در نهایت تعویض کامل مین برد تلویزیون.


تأخیر در روشن شدن تلویزیون ال جی

دیر روشن شدن تلویزیون های ال جی غالبا در مدلهای ال سی دی مشاهده می شود. این ایراد بیشتر به دلیل وجود اشکال در بخش پاور برد دستگاه است. در این اشکال، پس از دقایقی روشن ماندن و چشمک زدن چراغ استندبای تلویزیون روشن می‌شود و به مرور این زمان بیشتر شده و در نهایت با آسیب رسیدن به بخش مین برد تلویزیون به خاموشی کامل فرو می‌رود. تعمیر پنل تلویزیون ال جی در صورت بروز این اشکال نیاز به حضور کارشناسان تعمیر دارد.


وجود هاله سیاه بر روی تصویر و خاموش و روشن شدن تلویزیون

این اشکال بیشتر در تلویزیون های ال ای دی سری H ال جی مدل UA48H5590 مشاهده شده است. برای تعمیر پنل تلویزیون ال جی در این وضعیت باید بک لایت به صورت کامل تعویض گردد. علت این اشکال آن است که در بک لایت بعد از مدتی ال ای دی های تلویزیون شروع به خاموش شدن میک‌نند و هاله‌ای سیاه برروی تصویر تولید می‌کنند در تعمیر پنل تلویزیون ال جی اصفهان با ما باشین.


دوتایی شدن تصویر و تاریک و روشن شدن آن از بالا

دوتایی شدن تصویر و تاریک و روشن شدن آن از بالا یکی از ایرادات متداول سری ۵ و مخصوصا مدلهای ۵۵۰۰ و ۵۵۵۰ و ۵۰۰۰ است. این ایراد در قسمت پنل (صفحه نمایش) ایجاد می شود و در این شرایط تعمیر پنل تلویزیون ال جی نیاز به حضور کارشناس تعمیر دارد. قطع شدن تصویر تلویزیون معمولاً به دلیل خرابی برد تی کان –یعنی آخرین مرجع پردازش تصویر – است. توجه داشته باشید که در این حالت نور زمینه و یا بک لایت وجود دارد. این اشکال بیشتر در تلویزیونهای LCD ال جی دیده می‌شود.

مرکز تخصصی تعمیر پنل تلویزیون ال جی

مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون در اصفهان با همکاری مجموعه‌ای از مهندسان جوان و متخصص و با بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته روز دنیا در تلاش است تا به تمامی هاردهای معیوب تولد دوباره بخشیده و با افزایش عمر مفید آن‌ها، لذت استفاده از یک محصولِ با کیفیت را مجدداً به کاربران‌شان ارزانی دارد. مرکز تعمیر تلویزیون ال جی، یکی از مراکز پیشرو و موفق در ارائه سرویس های تخصصی بهسازی، بازیابی و تعمیر تلویزیون های Samsung است که در طول سالهای اخیر به دلیل ارائه برترین سطح کیفی خدمات در این حوزه ها، بدل به انتخاب نخست کاربران این دستگاه ها گشته است.


نکات مهم در تعمیر تلویزیون ال جی

قویاً توصیه می شود که با بروز اختلال در پنل های تلویزیون خویش، جهت تعمیر و بهسازی آنها صرفاً به مراکز استاندارد در این حوزه مراجعه نمایید. در غیر اینصورت این احتمال وجود دارد که نه تنها اشکال پیش آمده در دستگاه رفع نشود، بلکه با وجود صرف هزینه بسیار، در نهایت، شاهد بروز اشکالاتی دوچندان در تلویزیون باشیم.

نکته دیگر آنکه، غالب اشکالات پیش آمده در پنل های تلویزیون های ال جی – جز در مواردی خاص نظیر شکستگی و …- قابل تعمیر هستند و اصلاح آنها هزینه‌ای چندانی به صاحب دستگاه تحمیل نمی کند. البته تجربه تعمیرکار، طی صحیح فرآیند عیب یابی و استفاده از تجهیزات تخصصی این کار، در نتیجه نهایی تعمیر پنل تلویزیون ال جی بسیار موثر خواهد بود.

تعویض پنل تلویزیون ال جی

اشکالاتی که در پنل تلویزیون های led و lcd ال جی ایجاد می شود بسیار گسترده است. شکستگی پنل (که در اثر ضربه، افتادن و موارد مشابه ایجاد می شود)، آبخوردگی پنل تلویزیون (که به دلیل نفوذ مایعات رسانا به داخل تلویزیون اتفاق می افتد و در نهایت منجر به آسیب فلت‌های انتقال‌دهنده تصویر می‌شود)، خرابی در تصویر (ایرادهایی مثل خطوط عمودی و یا پیکسل سوختگی که در اثر کارکرد و استهلاک دستگاه ایجاد می شود) و … بخشی از اشکالاتی است که در پنل تلویزیون های led و lcd ایجاد می شود و تعویض و یا تعمیر پنل تلویزیون ال جی را ضروری می سازد.

همانگونه که می دانید پنل تلویزیون قطعه‌ای متشکل از سینی فلزی، بیس اصلی، لامپهای بک لایت، صفحات پولاریزه نور بک لایت و صفحه نمایش اصلی ( لیکوئید) است. در صورت وجود یک پنل اصل جایگزین، برای صرفه جوئی در هزینه می توان بخش لیکوئید را تعویض نمود. (این در شرایطی است که آسیب وارد شده به پنل شدید نبوده و باعث اسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد.)

به طور کلی در میان اشکالات ایجاد شده در پنل، ایرادهایی که در اثر ضربه و عوامل مشابه (خراش یا ساییدگی) در پنل تلویزیون ایجاد می شود قابل تعمیر نبوده و تنها راه حل تعمیر پنل تلویزیون ال جی در این حالت تعویض کامل پنل تلویزیون است.

نمایندگی تعمیرات ال جی در اصفهان

تعمیرات تلویزیون ال جی در اصفهان

خدمات مرتبط با تعمیر پنل تلویزیون ال جی و سایر قطعات مرتبط با این دستگاه، به دو شیوه قابل دریافت است. شیوه نخست مراجعه به تعمیرگاه مرکزی ال جی و تحویل پنل معیوب به کارشناسان تعمیر تلویزیون ال جی است. در این شیوه تمامی عملیات مورد نیاز جهت بهسازی و تعمیر دستگاه در تعمیرگاه انجام می شود.

شیوه دوم، ثبت درخواست «تعمیر در محل تلویزیون ال جی اصفهان » توسط دارنده دستگاه و حضور کارشناس تعمیر در محل است. در این شیوه نیازی به جابجایی تلویزیون نیست و کارشناس تعمیر تلویزیون ال جی خود در محل حضور می یابد. سرویس های ارائه شده در هر دو روش، منحصر به مدل خاصی از تلویزیون های ال جی و تمامی مدل های این برند اعم از تلویزیون های ال ای دی، ال سی دی، پلاسما و … را شامل می گردد.

ای دی LED ال سی دی LCD ال جی

مشکلات پنل تلویزیون ال جی

خوشبختانه مشکلات پنل تلویزیون ال جی به گونه ای هستند که اختلالات بارزی را در عملکرد این دستگاه به وجود می آورند. به طوری که کاربران با مشاهده ی این مشکلات، می توانند پی به خرابی و وجود ایراد در پنل دستگاه خود ببرند. یکی از علائم هشدار دهنده در هنگام خرابی پنل، ایجاد خطوط عمودی در تصویر می باشد( تعمیر پنل تلویزیون ال جی اصفهان ) .

همچنین، تاریکی و کم‌ نور شدن تمام و یا بخشی از تصویر، به‌ هم‌ ریختگی رنگها، عدم نمایش تصاویر، کند شدن تصویر تلویزیون و روشن شدن چراغ چشمک زن، شایعه ترین مواردی هستند که مشکلات پنل تلویزیون ال جی را به کاربر هشدار می دهند. در صورت مشاهده ی هریک از این مشکلات در تلویزیون خود، مساله را جدی گرفته و هرچه سریع تر، برای بررسی و تعمیر تخصصی دستگاه خود اقدام نمایید.

تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان

پیکسل‌ سوختگی

از جمله مهم ترین مشکلات پنل تلویزیون ال جی، می توان به پیکسل سوختگی اشاره نمود. جالب است بدانید که هر پیکسل، شامل ۳ عدد زیر پیکسل برای ایجاد رنگ است. این پیکسل‌ها به ‌صورت گروهی و توسط تعدادی ترانزیستور کنترل می شوند. در صورت بروز هرگونه مشکل در بخش‌های ذکرشده، پیکسل به حالت خاموش در آمده که اصطلاحا به ان “پیکسل سوختگی” می گویند تعمیر پنل تلویزیون ال جی اصفهان .

خرابی Liquid

دیگر مورد از لیست مشکلات پنل تلویزیون ال جی، خرابی Liquid این بخش می باشد. لیکوئید، عنوان ابتدایی ترین لایه ی پنل است که مستقیما با رنگ تصاویر در ارتباط است. به هم ریختگی رنگ‌ها در تلویزیون، اضافه شدن غیرعادی یک رنگ در تمام و یا قسمتی از تصویر و یا وجود هاله ای غیرعادی از یک عدد و یا بیشتر، اصلی ترین مشکلات ناشی از خرابی Liquid به شمار می روند.

آب خوردگی پنل

آب خوردگی پنل تلویزیون، عبارتی است که برای نفوذ مایعات پاک ‌کننده مانند شیشه شوی، از فاصله بسیارکم بین قاب و صفحه‌ نمایش تلویزیون به کار برده می‌شود. در هنگام تمیز کردن تلویزیون در صورت اسپری کردن مستقیم مایع پاک ‌کننده روی صفحه، مایع از قسمت پایین پنل وارد دستگاه شده و به دلیل قرار گرفتن فلت های منتقل‌ کننده اطلاعات تصویر در زیر پنل، باعث اتصال پین‌ های مختلف این فلت ها به هم می‌شود.

نمایندگی تعمیرات  ال جی در اصفهان

رسیدن مایعات رسانا به فلت های انتقال تصویر باعث ایجاد جرقه، سولفاته مدار و سوختگی فیزیکی این مدارات ظریف و حساس می‌شود. ایجاد خطوط رنگی عمودی، ایجاد نوارهای سفید و یا مشکی روی تصویر، تفاوت روشنایی در دو نیمه راست و چپ تلویزیون، از معروف ترین آسیب های ناشی از این مورد مشکلات پنل تلویزیون ال جی به شمار می روند تعمیر پنل تلویزیون ال جی اصفهان .

عدم عملکرد صحیح پیکسل ها

یکی از رایج ترین مشکلات پنل تلویزیون ال جی، عدم عملکرد صحیح پیکسل ها می باشد. در این حالت، اطلاعاتی که باید به‌ وسیله فلت های پنل پردازش شوند، به دلایل مختلف قطع شده و پیکسل‌های آن خط تصویری، درست کار نمی‌ کنند. در نتیجه، کاربران شاهد خطوط رنگی و یا سیاه رنگ در تصاویر تلویزیون می باشند.

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر ال جی در اصفهان

به عنوان اصلی ترین دلایل بروز این مشکل، می توان به مواردی همچون: قطع شدن اتصال فلت در مقطع اتصال به پنل، قطع شدن خروجی آی سی پردازشگر که روی فلت قرار دارد و قطع شدن گرافیت اتصال در روی شیشه پنل اشاره نمود.

مشکلات بک لایت پنل

بک لایت، یکی از قطعات تلویزیون است که در پنل قرار داشته و بر نحوه ی عملکرد این قطعه تاثیر بسیاری دارد. چنانچه در نحوه ی برخورد TFT ها به صفحه ‌نمایش مشکلی به وجود بیاید، بک لایت دچار اختلال شده و به تبع آن، شاهد یکی دیگر از مشکلات پنل تلویزیون ال جی خواهیم بود. نتیجه ی این اتفاقات، تاریکی و کم‌ نور شدن تمام و یا بخشی از تصویر است.

عدم واکنش صحیح پنل

عدم واکنش صحیح پنل به اطلاعات وارد شده و پیکسل ها نیز به عنوان یکی دیگر از مشکلات پنل تلویزیون ال جی مطرح می گردد. در صورت بروز این مشکل، تصاویر به حالت اسلوموشن نمایش داده شده و هاله‌ ای از تصویر قبلی در تصویر بعدی دیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *